Podlesianka drugim sparingowym rywalem

Najbliższym rywalem Sokoła w meczu kontrolnym będzie Podlesianka Podlesie, wicelider stalowowolskiej Klasy A. Spotkanie rozpocznie się już jutro (w niedzielę) o godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną murawą Resovii w Rzeszowie. Zbiórka zawodników o godzinie 11:30 na naszym stadionie. Będzie to już drugi z kolei mecz sparingowy naszej drużyny.

Klub z Podlesia istnieje od 1977 roku i dotychczas był w cieniu dwóch pozostałych drużyn z Gminy Kamień – Sokoła Kamień i ŁKS Łowisko, jednak świetna runda jesienna sprawia, że klub, który jeszcze do niedawna błąkał się w rozgrywkach B-klasowych ma historyczną szansę na start w “Okręgówce”. Może przy tym odebrać szansę rywalowi zza miedzy (z którym również zagramy mecz sparingowy). Analizując tegoroczny start w rozgrywkach łatwo dojść do wniosku, że atutem naszego sparingpartnera jest solidna defensywa (10 straconych bramek w 15 spotkaniach). Ciekawostką będzie fakt, że jeszcze w rundzie jesiennej sezonu 2012/13 w drużynie Podlesianki występował nasz wychowanek Dariusz Kozak. Starty obu klubów w różnych Okręgach nie pozwalają nam jednak na zestawienie wyników archiwalnych (przynajmniej tych ligowych).

Rywal z Podlesia pod względem sportowym jako pretendent do startów w Klasie Okręgowej powinien być bardziej wymagający od zespołu ze Staroniwy. W dodatku będzie to małe porównanie sił rzeszowskiego i stalowowolskiego Okręgu. O wszystkim przekonamy się już jutro.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź