Podlesie pokonane. Gol Kozaka ozdobą sparingu

W dzisiejszym meczu sparingowym Sokół wysoko pokonał Podlesiankę Podlesie 6:1 (5:0). Ozdobą dzisiejszej potyczki była piękna bramka Krzysztofa Kozaka. Ponadto trafiali dla naszego zespołu: Tomasz Brzychczy i Karol Nowak (aż czterokrotnie). Honorową bramkę dla Podlesianki zdobył Jan Marciniak.

Zespół prowadzony przez Józefa Surdykę zanotował niezbyt udany start przygotowań do rundy wiosennej, chociaż nasi rywale nie zagrali dzisiaj w najmocniejszym składzie. Mimo to początek meczu mógł wyglądać zupełnie inaczej, bo pierwszy zryw zespołu z Podlesia zakończył się akcją sam na sam z naszym bramkarzem. Górą był jednak Grzegorz Kwiecień, który dzisiejszy występ może uznać za wyjątkowo udany. W kolejnych minutach zespół Sokoła zyskał znaczną przewagę, co zaowocowało dwiema bardzo szybko zdobytymi bramkami – jedna po błędzie bramkarza (przechwycona przez Karola Nowaka) – druga, również zdobyta przez Karola Nowaka, po podaniu Krzysztofa Kozaka. Celne trafienie zanotował także nasz trener Tomasz Brzychczy, jednak najpiękniejszą bramkę zdobył Krzysztof Kozak, który z lewej nogi przymierzył w sam róg bramki. Bardzo blisko trafienia był także Krystian Kołodziej, którego strzał minimalnie minął słupek rywala.

Druga połowa była słabsza w wykonaniu naszych zawodników, co może tłumaczyć zaledwie dwunastoosobowa kadra na dzisiejsze spotkanie. Dobrze spisywał się młody bramkarz Podlesianki, który kilkukrotnie w akcjach sam na sam uratował swój zespół od utraty kolejnych bramek. Nie pomógł jednak utracie bramki na 6:0 (bramka Karola Nowaka). W późniejszym okresie gry widać było zmęczenie naszej drużyny, co starali się wykorzystać piłkarze z Podlesia i w końcu zaprocentowało to bramką Jana Marciniaka (na 6:1). Wcześniej bramkę z pozycji spalonej zdobył inny piłkarz tego zespołu.

Ogólnie należy pochwalić to, że Sokół pokazał się dzisiaj z dobrej strony (szczególnie w pierwszej połowie). Obejrzeliśmy dzisiaj kilka składnych, ciekawych akcji, które co prawda nie zawsze znajdowały drogę do bramki przeciwnika, jednak na tym etapie  przygotowań jest to dobry prognostyk przed rundą rewanżową. Miejmy nadzieję, że kolejne sparingi potwierdzą dobra dyspozycję naszych piłkarzy.

Wbrew niekorzystnemu wynikowi piłkarze Podlesianki kilkukrotnie bardzo poważnie zagrozili naszej bramce, głównie po groźnych kontrach. Z pewnością nie jest to jeszcze optymalna forma tego zespołu, jednak wynik Sokoła mimo to cieszy.

 

Podlesianka Podlesie – TG Sokół 1:6 (0:5)

Bramki: J.Marciniak – K.Nowak (4x), T.Brzychczy, K.Kozak

Kadra TG Sokół: G.Kwiecień, M.Gorący, Zawodnik testowany, Ł.Dec, D.Pietroński, T.Brzychczy, H.Kuca, L.Ciupak, K.Kołodziej, P.Darocha, K.Kozak, K.Nowak

Galeria meczowa – wkrótce

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi
  1. Podlesiak

    dzięki za sparing,liczyłem ,że się bardziej postawimy, może innym razem. Powodzenia w walce o utrzymanie

    1. RyanTG

      Również życzę wam powodzenia na wiosnę. Wynik taki jaki jest, ale trochę zagrożenia z waszej strony jednak było i wszystko mogło się różnie potoczyć. Pozdrawiam 🙂