Podsumowanie transferów zima 2014/15

W ramach rozwinięcia wpisu z 23 marca przedstawiamy aktualną sytuację transferową wewnątrz naszego klubu. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

W przerwie zimowej giełda transferowa zawodników przebiegła spokojnie, bez większych rewolucji. Na pierwszy plan wysuwają się transfery nowych zawodników, a są nimi: Łukasz Gaweł (Stal II Rzeszów, 1995), Tomasz Sołtysik (Bukowa Jastkowice, 1992). Oprócz dwóch nowych twarzy do kadry zespołu powrócił Dominik Węglowski (1995). Do kadry seniorów dołączyło też czterech juniorów – Bartłomiej Bałamut (1998), Mateusz Rak (1998), Sebastian Rodzeń (1998) i Kamil Sidor (1999). Jak widać powiększyło się w Sokole grono młodych zawodników, a wkrótce będzie okazja, by wprowadzać do naszego klubu jego zdolnych wychowanków.

Po stronie ubytków seniorów znajdziemy Huberta Kucę, który po wypożyczeniu do Stali II Rzeszów (również na zasadzie wypożyczenia) trafi do KS Stobierna. Z Sokołem pożegnają się czasowo Bogusław Babiarz i Marcin Darocha. Obaj zawodnicy spędzą najbliższą rundę w Górnovii Górno, gdzie pomogą w walce o utrzymanie zespołowi Tomasza Korzennego. Klubu szuka Michał Szczygieł, a do Sokoła Kamień trafią wychowankowie Sokoła – Grzegorz Matuła i Krzysztof Słonina.

W zespole juniorów młodszych nastąpiły niewielkie zmiany. Na zasadzie transferu definitywnego z Plantatora Nienadówka Sokół wzmocnił bramkarz Mateusz Batorowicz (1998), który z powodzeniem występował w naszej drużynie już jesienią. Oprócz tego do rozgrywek zostali zgłoszeni dwaj nowi zawodnicy – Robert Bizior (2002) i Arkadiusz Węglarz (1998), którym życzymy szybkiej aklimatyzacji  w zespole i udanych występów. Treningi wznowił także Bartłomiej Boguń. Poza tym nasi juniorzy młodsi utrzymali kadrę z jesieni i obyło się bez ubytków.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź
  1. JanOsik

    ciekawie to wygląda, będzie można powalczyć o awans – wydaje mi się jednak że nadal brakuje bramkarza z prawdziwego zdarzenia.