Pora na derby!

Nadchodząca 22 kolejka będzie wyjątkowa, a to za sprawą derbów Gminy Sokołów – nasza drużyna podejmie, tym razem na własnym stadionie zespół Orła Wólka Niedźwiedzka. Jesienią padł remis 1:1 i pozostało trochę niedosytu. Wierzymy, że przed własną publicznością Sokół pokaże się z jak najlepszej strony i obie drużyny zaprezentują kibicom ciekawe widowisko! Początek meczu 3 maja o 16:00 na naszym stadionie. Zapraszamy! Liczymy na wysoką frekwencję na trybunach i dobry piłkarski spektakl!

Zarówno Sokół jak i Orzeł mają w tym sezonie całkiem spokojną wiosnę. Nasz zespół zajmuje bardzo wysokie 3 miejsce w tabeli i choć strata do lidera jest ogromna, to równie dużą przewagę Sokoły utrzymują nie tylko nad Startem i Stalą II, ale też czternastą Resovią II. Orzeł, choć stracił na papierze (odejście solidnego trio Nizioł-Opoń-Bąba i bramkarza Bąka), to jak widać zyskał w zdobywaniu punktów, których wiosną zdobył już 10 (na 18 możliwych). Sokół zdobył w tym czasie 9 punktów, ale licząc solidną zaliczkę z jesieni, utrzymujemy nad Orłem siedmiopunktową przewagę.

Zespół prowadzony przez Wojciecha Wawrzaszka w przerwie zimowej wzmocnił m.in. doświadczony 36-letni Grzegorz Chwasta (były zawodnik Izolatora Boguchwała; ostatnio Korona Rzeszów) oraz kilku młodszych graczy – Damian Maciuła (Włókniarz Rakszawa), Krystian Tendera (Korona Rzeszów), Maciej Kłosowski (Victoria Giedlarowa). Kwestią czasu jest to, kiedy do drużyny powróci kontuzjowany dotychczas Mariusz Woś.

Co można powiedzieć o zespole Orła, na pewno ważnym ogniwem tego zespołu jest Arkadiusz Szylar, który (nie licząc nie występujących już na Wólce Oponia i Bąby) strzelił najwięcej bramek dla Orła. Dobrą skutecznością imponował Maciuła, ale nie wolno zapominać o rutyniarzu – Chwaście, który jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem swojego zespołu.

Statystyki wiosenne nie są jeszcze dość wyraziste by ocenić, jak radzą sobie na wyjazdach piłkarze Orła – wygrali i przegrali po jednym meczu (Orzeł zagrał większość 4 z 6 spotkań na własnym boisku). Statystyki z całego sezonu (8 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek; na wyjeździe 4-1-5) plus względnie korzystny bilans bramkowy pokazują, że w niedzielę będziemy mieć do czynienia z ciekawym spotkaniem, choć jak wiadomo – derby rządzą się zawsze swoimi własnymi prawami.

Tym razem  stawką nie będzie dramatyczna walka o utrzymanie. Oba zespoły zagrają dla własnych ambicji i dla prestiżu. I oby tej pierwszej 3 maja nie zabrakło! A tymczasem jeszcze jutro odbędzie się trening zespołu seniorów, który rozpocznie się o 10:00 rano na naszym stadionie!

MECZ DERBOWY:

TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźw.

(niedziela, 3 maja, 16:00, w Sokołowie)

derby_sokol_orzel_www

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wydarzeniu na Facebooku oraz do zapraszania do niego swoich znajomych! Derbowy mecz zasługuje na trochę uwagi i rozgłosu! 🙂

Program 22 kolejki Klasy Okręgowej:

sobota (2 maja):
Astra Medynia Głog. – Resovia II 1:1
Jawor Krzemienica – Jedność Niechobrz 0:1
Wisłok Strzyżów – KS Stobierna 1:1

niedziela (3 maja)
TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźw. (16:00)
KP Zabajka – Dynovia Dynów (14:00)
Bratek Bratkowice – LKS Trzebownisko (15:00)
KS Dąbrówki – Start Brzóza Stad. (17:00)
Stal II Rzeszów – Grodziszczanka (18:00)

Prawdopodobnie już w najbliższych dniach będzie już wiadomo, czy Stal II Rzeszów i Start Brzóza Stadnicka będą mieć jeszcze szanse na utrzymanie. W tej chwili oba zespoły walczą o życie – porażka, w momencie w którym na 8 kolejek przed końcem sezonu mają 8 punktów straty do w miarę bezpiecznej strefy może być decydująca dla losu tych ekip. Na szczęście zarówno dla Startu i Stali II rywalami są raczej słabo spisujące się na wiosnę (aczkolwiek także walczące o pozostanie w 5 lidze Dąbrówki) i Grodziszczanka (punktująca, ale z wahaniami formy).

Reszta zespołów z pewnością z uwagą śledzi poczynania IV ligowców. Na dzień dzisiejszy najbliżej degradacji jest Sawa Sonina, nad krawędzią stoi Crasnovia Krasne. Gdyby wziąć pod uwagę to jak wygląda w tej chwili tabela III i IV ligi, z naszej grupy spadek dotyczyłby 4 zespołów. Wszystko zależy od Orła Przeworsk, który będzie się bił o utrzymanie z Tomasovią, Lublinianką, Hetmanem Żółkiewka i Podlasiem, czyli drużynami lubelskiego ZPN w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

Biorąc pod uwagę aktualną formę niektórych zespołów, z obroną ligi poradzi sobie LKS Trzebownisko, które startowało wiosną z 17 punktami na koncie i fatalną serią porażek. Ostatnie kilka kolejek znacznie powiększyło szanse na pozostanie w ligowej stawce. Odwrotnie w Zabajce, która przed długi czas wiceliderowała lidze i choć jesienią KP lokowało się tuż za Sokołem – na 4 pozycji, to 2 punkty w tej rundzie z kolejki na kolejkę przesuwa podgłogowski zespół coraz niżej w rozgrywkach (w tej chwili Zabajka jest na 11 miejscu i zrównała się punktowo z Dynovią, która także przeżywa spory kryzys formy.

Warto zwrócić uwagę na wciąż nieduże różnice punktowe pomiędzy zespołami – szósty Bratek i trzynaste Trzebownisko dzielą zaledwie trzy punkty, tak więc przez najbliższych kilka kolejek może się jeszcze wiele zmienić. Na przeciwległym biegunie imponuje konsekwencją w zdobywaniu punktów Jedność Niechobrz, która ma 12 punktów w zapasie nad drugą Stobierną, tak więc jeśli tylko Jedność nie zacznie wszystkiego przegrywać, powróci po krótkiej sezonowej banicji do IV ligi.

A Sokół? Przed naszym zespołem już niedużo spotkań. Na własnym boisku zagramy jeszcze z Orłem (w tą niedzielę), Jaworem Krzemienica, Stalą II Rzeszów, Wisłokiem Strzyżów i KP Zabajka. Na wyjeździe spotkamy się z liderem z Niechobrza, KS Dąbrówki i Astrą Medynia Głogowska. Tak więc po naszej stronie jest to, że większość pozostałych spotkań zagramy na własnym boisku. Jeśli będziemy tylko w spokoju kolekcjonować punkty, problemów z utrzymaniem być w tym sezonie nie powinno.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
8 odpowiedzi
 1. aaaaa

  Te derby to tak jakby ich nie było ot zwykły mecz bez większego klimatu derbowego.Derby z Górnem to były prawdziwe derby gdzie zjeżdzała się czy to do Sokołowa czy do Górna cała gmina.To był prawdziwy klimat derbowy na którego się wyczekiwało.

  1. bbbbb

   Tak Tak kazdy wie o tym bo zawsze tak piszesz , ja mysle ze cale podkarpacie sie zjezdzalo wtedy a nie tylko cala gmina

   1. aaa

    Najwyrazniej szkoda wam z Wólki że mecz z wami nie budzi żadnych emocji Ale nie martwcie się zawsze będziecie tylko jakąś drużyną z Wólki buahaha

    1. tak miało byc

     Nie wstyd dostawać lanie o tej Wolki? Ale nie martw sie, właśnie tak miało boleć;)