Pora na Wisłok!

Z Wisłokiem Strzyżów zmierzy się w najbliższą niedzielę Sokół (o 17:00, w Sokołowie). Drużyna rywala wiosną spisuje się nieźle i z jednym punktem mniej na koncie plasuje się o jedno miejsce niżej od naszej drużyny. Po niezłym, ale pechowym meczu w Dąbrówkach liczymy na kolejne punkty, które zagwarantują nam już utrzymanie. To, zarówno dla Sokoła jak i Wisłoka jest już blisko. Wielkie emocje czekają za to kibiców drużyn z drugiej połowy tabeli.

Jesienią po świetnej grze pewnie pokonaliśmy Wisłok na jego terenie 3:0. Tym razem, chociaż na własnym terenie – będzie trudniej – po zmianie trenera Strzyżowianie złapali sporo punktów, choć, nie obyło się bez wpadek, jak ta z Brzózy Stadnickiej, gdzie czerwona latarnia – Start wypunktował spadkowicza z IV ligi aż 5:1. Łącznie, na wiosnę Wisłok wygrał 6 spotkań, jedno (ze Stobierną) zremisował, przegrywając 4 spotkania. Mamy do czynienia z drużyną, która gra ofensywnie, co pokazują statystyki – strzela dużo goli, ale też dużo ich traci.

Sokół na wiosnę, z trochę zmiennym szczęściem, musiał radzić sobie z kontuzjami i absencjami, ale pora na przełamanie, do którego miejmy nadzieję dojdzie już jutro. Sytuacja w tym roku jest jednak o wiele bardziej komfortowa niż rok wcześniej o tej samej porze, kiedy sprawa utrzymania ważyła się do ostatniej kolejki, a nawet trwała trochę dłużej, bo wiele zależało od rozstrzygnięć w IV lidze.

sokol-wislok-www

TG Sokół Sokołów Małopolski – Wisłok Strzyżów

(jutro, 17:00, w Sokołowie)

Kibiców, którzy chcieliby śledzić wynik, ale nie mają możliwości pojawienia się na stadionie w Sokołowie zapraszamy na tekstową relację na żywo, prowadzoną przez Wisłoka:

Relacja na żywo (TG Sokół – Wisłok)

Z kolei wszystkich pozostałych zapraszamy na trybuny naszego stadionu!

W pozostałych rolach 27 kolejki

Tradycyjnie już nie zabraknie w naszej lidze emocji. Te rozpoczną się jeszcze dzisiaj (zostaną rozegrane 3 spotkania), z czego najciekawiej zapowiada się mecz w Krzemienicy, gdzie Jawor zmierzy się z Bratkiem. Bratek co prawda ma już utrzymanie “w kieszeni”, ale za to Jawor gra z nożem na gardle i będzie robił wszystko, by solidnie spisującą się na wiosnę drużynę Bratka pokonać. W Dąbrówkach zagra Stal II, która bez pomocy zawodników z CLJ nie ma większych szans na utrzymanie, tym bardziej, że boisko w Dąbrówkach nie będzie sprzyjać lepiej technicznie wyszkolonym młodzieżowcom z Rzeszowa. Na koniec mecz pewnej awansu do IV ligi Jedności. Jeśli piłkarzom z Niechobrza nie zabraknie tylko ambicji, to problemów z pokonaniem KP Zabajka Jednosć mieć nie powinna. Zabajka po zwycięstwie z Orłem przedłużyła swoje szanse na utrzymanie, ale ciężko mówić o jakimkolwiek komforcie przed takim meczem, jak ten z Jednością Niechobrz.

W niedzielę mecze na wagę utrzymania w Wólce Niedźwiedzkiej, Trzebownisku i Brzózie Stadnickiej. Dla Orła będzie to ostatni dobry moment na przebudzenie. Jeszcze do niedawna ekipa z Wólki była by w tym miejscu zdecydowanym faworytem, ale.. Astra, jak pokazują ostatnie wyniki wygrywając nawet w Stobiernej, jest w stanie sprawić sporą niespodziankę. Dla obu drużyn najgorszy będzie remis, ale w tej chwili w nieco bardziej komfortowej sytuacji jest ekipa z Medyni, która ma dwa punkty przewagi nad swoim rywalem. O swoje być albo nie być zagra także Dynovia, która nie może wydostać się z dołka. Jedna z najlepszych ekip jesieni wyjedzie po punkty do Trzebowniska, które tak naprawdę także broni się przed spadkiem. Przed Dynovią bardzo ciężki mecz, który może zaważyć o tym, czy pozostaną w gronie piątoligowców. W najtrudniejszej sytuacji będzie Start z Brzózy Stadnickiej, który chociaż zagra u siebie, to podejmie bardzo dobrze dysponowaną na wiosnę Grodziszczankę, która co jest już prawie pewna utrzymania, czego nie można powiedzieć o beniaminku z Brzózy Stadnickiej, który tracąc jakiekolwiek punkty definitywnie straci szansę na utrzymanie ligowego bytu. W meczu na luzie Stobierna zagra z Resovią II, która jest już bardzo blisko pozostania w lidze.

Program 27 kolejki Klasy Okręgowej:

sobota (30 maja)
Jawor Krzemienica – Bratek Bratkowice (16:00)
Jedność Niechobrz – KP Zabajka (17:00)
KS Dąbrówki – Stal II Rzeszów (17:00)

niedziela (31 maja)
TG Sokół – Wisłok Strzyżów (17:00)
Orzeł Wólka Niedźw. – Astra Medynia Głog. (14:00)
KS Stobierna -Resovia II (15:00)
Start Brzóza Stad. – Grodziszczanka (16:30)
LKS Trzebownisko – Dynovia Dynów (17:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com