Porażka z Unią

Własne boisko nie wystarczyło do pokonania Unii Nowa Sarzyna w kolejnym meczu sparingowym. Po 90 minutach gry nasz zespół uległ przyjezdnym 0-2 (0-1). Bramki dla gości zdobył dwukrotnie Dawid Gnatek. Jest to pierwsza porażka naszego zespołu w sparingu. Kolejne spotkanie już za tydzień, gdzie rywalem będzie Bratek Bratkowice.

Dobra pogoda umożliwiła rozegranie meczu w środku lutego na własnym boisku, lecz trzeba przyznać, że do pełnej formy (co oczywiste) murawie jeszcze daleko. Początek spotkania był niemrawy w wykonaniu obu zespołów, choć w późniejszym okresie zarówno Sokół jak i Unia były blisko objęcia prowadzenia. Blisko zdobycia bramki dla Sokoła byli Piotr Darocha i Karol Nowak, jednak w obu przypadkach piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Prowadzenie dał Unii Dawid Gnatek, który pokonał Grzegorza Kwietnia po składnej akcji całego zespołu. W drugiej połowie tempo meczu znacznie opadło – widać było zmęczenie rywala, jednak bardzo wąska kadra sprawiła, że duży fragment meczu graliśmy w podwójnym osłabieniu. W drugiej połowie gościnnie w barwach Sokoła pokazał się Sławomir Dec (wiceprezes klubu), który miał nawet szansę na asystę, jednak po jego podaniu nie udało zakończyć się akcji bramką.

Mecz z Unią trzeba uznać za trudny, szczególnie w drugiej części spotkania. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania rozegramy już w szerszym gronie.

TG Sokół – Unia Nowa Sarzyna 0:2 (0:1)

Bramki: D.Gnatek (28′, 59′)

Info (własne/unia.nowasarzyna.eu)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
3 odpowiedzi
  1. temp

    nie sprowadzenie, tylko dobry wartościowy sparing po mocno przepracowanym tygodniu treningów, głąbie