Porażka ze Stalą mimo ambitnej gry

Porażką 1:4 (1:2) zakończyła się ligowa potyczka juniorów starszych ze Stalą Łańcut. Sokoły ambitnie walczyły z faworyzowaną Stalą w pierwszej połowie. W drugiej, gdy zabrakło już sił, inicjatywa leżała już po stronie podopiecznych Marka Mączki, a goście odnieśli zasłużone zwycięstwo. Cieszy jednak postawa naszych zawodników, bo przez długi czas gra Sokoła wyglądała dobrze, a na boisku pojawili się kolejni debiutanci. Bramkę dla Sokoła zdobył Sebastian Rodzeń (z rzutu karnego). Przed samym meczem nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar z okazji awansu do Klasy Okręgowej, który przekazał imieniu prezesa Podokręgu Rzeszów Sławomir Dec.

Początek meczu to niespodziewane objęcie prowadzenia przez Sokół, a bramka padła w 7 minucie po rzucie karnym, który na gola zamienił Sebastian Rodzeń. Radość naszej drużyny nie trwała jednak długo, bo już 6 minut później kapitalne trafienie z dystansu zaliczył gracz Stali. Kolejne minuty to solidna postawa naszego zespołu, który na tle mocniejszych fizycznie przeciwników, prezentował się solidnie, a braki fizyczne nasi zawodnicy starali się nadrabiać kombinacyjną grą. I niewiele brakowało, a padłyby kolejne bramki dla Sokoła. Po jednej z dobrze zorganizowanych ofensywnych akcji do piłki doszedł Rodzeń, ale jego strzał nieznacznie minął światło bramki. W innej z sytuacji mocnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Łuszczki, i gdyby nie interwencja bramkarza, najmłodszy na boisku piłkarz Sokoła cieszyłby się ze zdobytej bramki. Stal objęła prowadzenie niedługo przed końcem pierwszej połowy, niedługo po tym, jak boisko opuścił notujący dobry występ 15-letni obrońca Zbigniew Pokrzywa.

W drugiej połowie, gdy naszej drużynie wyraźniej brakowało już sił wyraźną inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy dołożyli jeszcze dwa trafienia i wyjechali z Sokołowa z kompletem punktów. Kolejnym przeciwnikiem Sokołów będzie Wisłok Wiśniowa. Do Wiśniowej udamy się w sobotę 3 września na 11:00.

Juniorzy starsi:

TG Sokół Sokołów Małopolski – Stal Łańcut 1:4 (1:2)

Bramki: S.Rodzeń (7′) – B.Wiatr (13′), Ł.Kraska (34′, 65′), J.Wróbel (75′)

Skład (TG Sokół): M.Berkowicz – K.Jakubiec, Z.Pokrzywa (30′ K.Białek), B.Boguń (75′ K.Węglarz), P.Maksym, J.Kołodziej, B.Maksym, J.Szmyd, S.Rodzeń (80′ R.Pietroński), B.Bandura (46′ B.Bałamut), B.Łuszczki (84′ B.Smotryś)

Skład (Stal Łańcut): M.Jucha, Paweł Balawender, Piotr Balawender (65′ A.Lizak), K.Bytnar, Ł.Kraska (65′ J.Wróbel), K.Kunysz (46′ J.Kruk), O.Lipski, N.Maruszak (46′ R.Homa), B.Piersiak, B.Wiatr, B.Wróbel

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com