Pożegnanie jesieni w Trzebownisku!

To będzie koniec ligowych zmagań w wykonaniu rzeszowskiej Okręgówki. W jutrzejszym spotkaniu Sokoły zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z miejscowym LKS Trzebownisko i zakończą rundę jesienną sezonu 2013/14. To w jakich humorach ją zakończymy zależy od nas samych! Tabela i wyniki naszych najbliższych rywali pokazują, że choć przeciwnik do najłatwiejszych nie  należy, to zdarzają się mu wpadki jak ta z Resovią II (0:9). W ostatniej kolejce stracili piłkarze z Trzebowniska w Jaworniku aż 4 bramki ulegając Iskrze (2:4). Spotkanie Sokoła z LKS Trzebownisko rozpocznie się w niedzielne popołudnie o godzinie 14:00.

LKS Trzebownisko to klub założony w 1946 roku. Klub po przejściach, na co wskazują późniejsze lata. Czarny rozdział w historii LKS-u to powódź, która w 1987 roku kompletnie zniszczyła obiekty sportowe tego klubu. Sytuacja zmusiła do zawieszenia działalności i fuzji z Piastem Nowa Wieś. Powstała drużyna LKS Piast Nowa Wieś-Trzebownisko, która funkcjonowała do roku 1993. Jeszcze przez kilkanaście kolejnych lat zespół z Trzebowniska funkcjonował w cieniu Piasta, o czym może świadczyć to, że w latach dwutysięcznych LKS błąkał się po A- i B-klasowych rozgrywkach. Zanotowany w 2010 roku awans do Klasy Okręgowej odczarował sytuację i do poprzedniego sezonu wyprzedzał rywala z Nowej Wsi o jeden poziom rozgrywkowy. Z ciekawostek – z Trzebowniska pochodzi Paweł Kloc, obecnie grający trener Piasta, który długie lata spędził w klubie z Hetmańskiej w Rzeszowie i to tam rozpoczynał swoją przygodę z klubową piłką.

Niestety baza dostępnych wyników ligowych jest pusta i nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) mierzyliśmy się jako zespół z drużynami z Trzebowniska. Bardzo prawdopodobne, że tuż po zakończeniu II wojny światowej sokołowscy piłkarze rozgrywali towarzyskie spotkania z lokalnymi zespołami, a więc także i z Trzebowniskiem.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
4 odpowiedzi