Pożegnanie z Klasą A w Sokołowie

Jutrzejszy mecz z  KP Zabajka (o 11:00) będzie pożegnaniem sezonu na stadionie w Sokołowie. Kibice będą mieli więc okazję podziękować naszym piłkarzom za tegoroczny awans do Klasy Okręgowej. Zapraszamy! Wstęp na mecz będzie darmowy dla wszystkich (przy wejściu będą zbierane dobrowolne datki dla zawodników). Liczymy na wysoką frekwencję, a po meczu zapraszamy oczywiście na Dni Sokołowa!

Najbliższy mecz to dla naszej drużyny sprawa honoru, gdyż już w ubiegłym tygodniu po zwycięstwie z Zimowitem Sokół zapewnił sobie ligowy awans. Wielkie emocje czekają natomiast pozostałe drużyny. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Hermana z Koroną Rzeszów. Herman posiada jedynie teoretyczne szanse na awans. Hermanowskim Tygrysom nie wiedzie się ostatnio najlepiej, a mecz z Koroną będzie okazją do odkupienia się za słaby, dotychczasowy finisz rozgrywek.

Najważniejsze mecze przed piłkarzami z Bratkowic i Nowej Wsi. Ci pierwsi podejmą u siebie Plon Klęczany. Ekipa Plonu zapewniła sobie ligowy byt, natomiast Bratek gra tutaj o wszystko. Jakakolwiek strata może zakończyć marzenia Bratka o promocji do wyższej ligi.

Równie ważne będzie spotkanie Piasta z Victorią. Obie drużyny walczą – Piast o awans, Victoria wciąż o utrzymanie. Oba zespoły potrzebują zwycięstwa i to od niego będzie uzależnione, komu uda się osiągnąć plan.

O zachowanie szans na awans walczą jeszcze Czarni Czudec, jednak to zadanie będzie ciężkie, szczególnie, że Aramix ma jeszcze minimalne, ale jednak na dzieje na awans. O utrzymanie bije się również Zimowit, który w Rzeszowie spotka się z ubiegłotygodniowym pogromcą Bratka – Granitem Wysoka Strzyżowska.

W decydującą fazę wchodzi również okręgówka, gdzie jeszcze praktycznie pół ligi walczy o utrzymanie. Wiadomo, że w przyszłym sezonie nie obejrzymy derbów z Górnovią, która w przyszłym sezonie będzie występować w Klasie A. Być może obejrzymy jednak derby z Orłem Wólka Niedźwiedzka, jednak w tej chwili piłkarze z naszej gminy balansują nad strefą spadkową.

Nasi juniorzy rozegrają dzisiaj spotkanie z Błażowianką w Błażowej. Grać będzie tylko grupa juniorów młodszych. Starsi młodzieżowcy z Sokołowa otrzymują walkower, gdyż juniorzy starsi z Błażowej wycofali się wcześniej z rozgrywek Klasy Okręgowej.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com