Przebudzenie Sokoła. Wicelider pokonany!

Z pewnością nie tak sobie wyobrażali start rundy wiosennej nasi rywale. Faworyzowany zespół Grodziszczanki niespodziewanie uległ naszemu zespołowi 3:0 (2:0) i z Sokołowa wyjechał bez punktu. Emocji nie brakowało, a cały zespół rozegrał dzisiaj świetne zawody. Bramki dla Sokoła zdobywali Łukasz Nizioł (głową), Piotr  Szalacha i  Piotr Darocha. Dla Piotra Szalachy jest to jednocześnie pierwsze trafienie w barwach naszego klubu. Ligowe debiuty w Sokole to także występy naszych pozostałych nabytków i młodziutkiego Bartosza Miki, który pojawił się na boisku w ostatnich minutach meczu.

Już od samego początku można było zauważyć spore zaangażowanie zespołu i spokój w defensywie, a na pierwszą bramkę musieliśmy zaczekać do rzutu rożnego i uderzenia głową Łukasza Nizioła, który dał Sokołowi prowadzenie na 1:0. Do przerwy podwyższył jeszcze Piotr Szalacha, który wykorzystał dobre zagranie od Łukasza Nizioła i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce  gości. Utrata drugiej bramki wyraźnie podcięła skrzydła Grodziszczance, piłkarze przyjezdnych często tracili piłkę co nie pozwalało na tworzenie zbyt wielu akcji bramkowych. Kto wie jak  wyglądałby dzisiejszy rezultat gdyby nie dobra gra obrony. W jednej z akcji przytomnością wykazał się Michał Gorący, który zastąpił wcześniej Adama Piękosia. Na uwagę zasługuje pewna gra w obronie Łukasza Śwista, który dzisiaj był bezbłędny.

Druga połowa to kolejna bramka dla Sokoła. Na 3:0 podwyższył Piotr Darocha, który wykorzystał zawahanie bramkarza z Grodziska. Zaraz po przerwie na boisku pojawił się jednocześnie trener i doświadczony zawodnik Marcin Szmuc, który próbował własnoręcznie ułożyć grę swoich podopiecznych i kto wie, czy ta sztuka nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie bliski perfekcji występ naszego bramkarza Grzegorza Kwietnia, który fantastycznie bronił sytuacje, w których utrata gola była niemal pewna, w efekcie czego rosła frustracja piłkarzy z Grodziska, a bramka, pomimo wielu szans gości była jak zaczarowana. Druga połowa to jednak również w dalszym ciągu świetna gra w obronie i kilka wybornych sytuacji między innymi Marcina Pietruchy, Dominika Węglowskiego czy Karola Nowaka, jednak w tego typu przypadkach strzały były w ostatniej chwili blokowane przez defensorów Grodziszczanki. Sam mecz przez długi czas obfitował w ostre interwencje piłkarzy obu drużyn – widać było duże zaangażowanie ze strony obu ekip, jednak trzeba uznać, że zwycięstwo Sokoła było dzisiaj w pełni zasłużone i był to bardzo udany rewanż za poprzedni minimalnie przegrany na wyjeździe mecz w Grodzisku.

Wygrana z Grodziszczanką daje nam powiew optymizmu przed kolejnymi spotkaniami. Co prawda droga do celu jakim jest utrzymanie ligowego bytu jest jeszcze bardzo długa i trudna, jednak kolejne cztery kolejki gramy na własnym boisku, a już za tydzień zmierzymy się z Iskrą Jawornik Polski. Po dzisiejszym spotkaniu liczymy na podobne zaangażowanie zawodników w kolejnych potyczkach, a wtedy kolejne wygrane będą jak najbardziej realne!

Rywale zagrali “dla Sokoła”: Głogovia doznała druzgocącej porażki 1:7 u siebie z Dynovią, natomiast nasz najbliższy rywal – Iskra Jawornik Polski w dalszym ciągu jest bez zdobyczy punktowej na wyjeździe. Niekorzystny wynik Włókniarza, nad którym w tej chwili posiadamy już 4 punkty przewagi w tabeli.

TG Sokół – Grodziszczanka 3:0 (2:0)

Bramki: Ł.Nizioł (17′), P.Szalacha (43′), P.Darocha (60′)

Skład TG Sokół: G.Kwiecień, M.Pietrucha, Ł.Świst, A.Piękoś (19′ M.Gorący), D.Pietroński, H.Kuca, (88′ B.Mika), T.Brzychczy, P.Szalacha (78′ D.Węglowski), P.Darocha (70′ M.Bal), Ł.Nizioł (76′ K.Kołodziej), K.Nowak.

Skład Grodziszczanki: P.Woźniak, K.Myćka, K.Kryla, M.Pałys (D.Herdyna), A.Kaszowski (70′ S.Duda), A.Błotni, A.Duda, P.Kędzierski, D.Sołek (46′ P.Płoszaj), M.Kulpa (46′ M.Szmuc), A.Bosak (46′ R.Leja)

Widzów: 400

W pozostałych meczach 18 ligowej kolejki Klasy Okręgowej:
KS Dąbrówki – Iskra Jawornik Polski 2:0
Sawa Sonina – Stal II Rzeszów 0:3
KS Przybyszówka – Jawor Krzemienica 0:1
Głogovia Głogów – Dynovia Dynów 1:7
LKS Trzebownisko – Piast Nowa Wieś 1:1
Astra Medynia Głog. – Strug Tyczyn 1:0
Resovia II – Włókniarz Rakszawa 1:0

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
32 odpowiedzi
  1. RyanTG

   Galeria będzie, ale “na czasie”. Trochę tego jest, a zanim zdążę dodać zdjęcia, to minie trochę czasu.

 1. arti

  temu który to pisał, proponuje zajrzeć na tabele… – przed tym meczem, Grodziszczanka nie jest wiceliderem- zajmowała 3 miejsce…

 2. sir.voyteq

  Co tu dużo pisać- GRATULACJE o oby tak dalej – bo sytuacja w tabeli jest trudna.

 3. kibic

  No i widać że nowe nabytki się sprawdziły.Tego trzeba było drużynie,ogranych i inteligentnych chłopaków. Nie można było tak od razu na jesień zrobić?Całkiem inny zespół.I nie trzeba kroci wydawać na gwiazdorów.Co doświadczenie i ogranie to widać od razu czarno na białym.Transfery typu Tabaka,Pieniek,Piechniak to dopiero były niewypały.

 4. ktos

  widze ze pieniek chyba troche wygląd zmienił bo w porownaniu do jesieni to schudł strasznie dużo :))))) co za idiota wymyslił zeby nazwiska z tyłu na strojach robic jak kadra praktycznie co pół roku się zmienia i potem tylko całe trybuny sie z tego smieją……..

  1. karol

   i to najbardziej zapamiętałeś z całego meczu. Nie masz już do czego się przyczepić?

  2. RyanTG

   Skoro już kogoś musisz od idiotów wyzywać to chociaż się podpisz z imienia i nazwiska 🙂

  3. edek

   Ja to bym zrobił na plecach miejsce gdzie na bardzo mocnych rzepach można byłoby przyczepiać litery z nazwiskami.
   I nie byłoby problemu.

 5. FENERBACZE

  RAJAN:
  Mógłbyś już zmienić zdjęcie na stronie, skoro Pieniek i Pruś nie są już u nas to po co mają być na stronie klubu??

  Co do meczu to wszyscy zaskoczyli pozytywnie,
  zwłaszcza młodzież Sokołowska.

  Póki co niech się ten BAL przyłoży, i niech zacznie skakać do piłek, bo jak Makarena wybijał, to on nigdy nie skoczył, tylko się chował.

  1. RyanTG

   Do czasu, aż nie zrobi się grupowego zdjęcia całego zespołu wrzuciłem tymczasowo motyw z meczu z Grodziskiem.

 6. zenon

  Na dzień dzisiejszy mamy najwięcej straconych bramek w lidze i tutaj należałoby się poprawić.Dobrze że chłopaki z Resovii nam w tym pomogą. Z Jawornikiem myślę że będzie pokaźny wynik wszak są słabsi od Grodziska.Karol może w końcu coś wrzuci.

 7. kibic

  Mnie zastanawia dlaczego mamy takich cienkich juniorów,patrząc na tabelę.Trener kiepski,brak warunków?Mamy budować Sokoła na wychowankach a kiepsko to idzie. Jak tak patrzę na tych juniorów to mało który ma charyzmę i charakter a psycha to podstawa żeby dobrze grać.Na niektórych wystarczy rzucić okiem i widać że nie będą z niego ludzie,znaczy dobry piłkarz.

  1. no dawaj pan

   No to Twoim zdaniem z juniorów, który wystąpili już w pierwszej drużynie kto się nadaje?

   Kuca?
   Kołodziej?
   Mika?
   Pietroński?
   Węglowski?

   Podaj zastrzeżenia do nich ..

   1. kibic

    Wg mnie od najlepszego:
    1. Kołodziej
    2.Kuca
    3.Węglowski
    4.Pietroński
    5.Mika
    Swoją drogą gdyby byli tacy dobrzy wszyscy to chyba nie bylibyśmy na tym miejscu w tabeli co jesteśmy.Może na A klasę są OK.No i ta liczba straconych bramek-1 miejsce w lidze.Nie chodzi o to żeby kogoś krytykować,tylko takie są moje subiektywne odczucia.

    1. jaa

     pięciu to troche mało… jest tam ktoś jeszcze perspektywiczny? jakiś bramkarz, albo inny gracz, chodzi mi o juniorów? nie orientuje sie niestety,,

     1. kibic

      w juniorach widziałem jeszcze jednego,dobrze zbudowanego,okrągła twarz,dobrze gra,ale niestety nie znam nazwiska.

 8. marzyciel

  To może jak idziemy na 3 ligę to zadaszyć trybuny i zrobić dobre oświetlenie boiska? Coś na wzór stadionu w Kamieniu.Mają extra kameralny stadion. Może coś z dotacji UE by burmistrz syknął?

  1. Tylko TGS

   W Sokołowie zadaszona trybuna? Marzenie…
   A przynajmniej ze 2 sektory zeby były zadaszone, było by super.

   1. kibic

    No jak w takim bidnym Kamieniu zadaszyli i to z dwóch stron,z jednej trochę więcej i jest extra.
    Naprawdę wygląda to dość dobrze.
    Nie mówiąc o oświetleniu,ostatnio grali sparing przy sztucznym świetle. Gdyby choć nasz burmistrz miał tyle ikry co ten w Sieniawie to byłoby git.

    1. asdasda

     Człowieku, piszesz tak jakbyśmy jakąś drużyną niewiadomo jaką. Zejdź na ziemię i tyle w temacie.

   2. kibic

    A propo jeszcze zadaszenia,nie są to aż takie straszne pieniądze,konstrukcja stalowa,odciągi na słupach i wypuszczony dach nad trybuny,pokrycie blacha trapezowa,wszystkie materiały ma w ofercie Kan-Pol,a i cenę by zrobił dobrą przecież.

 9. marzyciel

  Aha i przede wszystkim boisko treningowe,bo wstyd żeby nie było tylko główną murawę uklepywać.