Nasi seniorzy święta i sylwestra mają już za sobą i w tym roku będą mieć krótszą niż zazwyczaj przerwę, bo pierwszy sparing Sokół zagra jeszcze końcem stycznia, a naszym rywalem będzie rzeszowska Staroniwa. Oprócz Rzeszowian przyjdzie nam się przed ligą zmierzyć z KS Zaczernie, Sokołem Kolbuszowa Dolna, Włókniarzem Rakszawa, Leśną Wólka Podleśna i na sam koniec z Raniżovią. Rywale, o których więcej poniżej sprawiają wrażenie solidnych – z nielicznymi wyjątkami są to ekipy walczące o awanse do wyższych lig. Pierwsze noworoczne zajęcia treningowe Sokołów już w najbliższy wtorek – 9 stycznia.

27-28 stycznia – KS Staroniwa Rzeszów (Klasa B I Rzeszów)

W ostatni weekend stycznia (27 lub 28-go) Sokół rozegra swój pierwszy sparing. Ze Staroniwą Rzeszów, aktualnie trzecią po jesieni drużyną I grupy rzeszowskiej Klasy B. Jest to nasz stały sparingpartner, a w którym kluczową rolę odgrywa postać grającego trenera – Adama Bukały, wychowanka Resovii, mającego za sobą występy na szczeblu III ligi w Zaczerniu i Przeworsku.

3 lutego – Sokół Kolbuszowa Dolna (Klasa Okręgowa Dębica)

Nasz imiennik z Kolbuszowej Dolnej będzie w całym gronie najmocniejszym przeciwnikiem. Piłkarze z “Dolnej” są na dobrej drodze do historycznego awansu do IV-ligi, a osiem punktów przewagi nad drugą Lechią Sędziszów i Stalą II Mielec daje podopiecznym Rafała Leśniowskiego sporą zaliczkę przed rundą rewanżową. Niestety z ekipą z nad Nilu nie mamy ostatnio dobrych doświadczeń i w ostatnich dwóch potyczkach (w  sparingu i meczu pucharowym) dwukrotne ulegaliśmy z Sokołem Kolbuszowa Dolna. W lipcu 2013 przegraliśmy w Kolbuszowej aż 0:8, natomiast w lipcu 2015 już w Sokołowie Kolbuszowianie zwyciężyli 2:4.

10-11 lutego – KS Zaczernie (Klasa A2 Rzeszów)

Mające za sobą trzecioligowy epizod Zaczernie będzie drugim w kolejce rywalem TGS. A-klasowy rywal ma za sobą znakomitą rundę, czego efektem jest mistrzostwo jesieni. I nie będzie to pierwsza konfrontacja obu zespołów. Poprzednio, także w meczu okresu przygotowawczego mierzyliśmy się w Zaczerniu z tamtejszym KS-em w marcu ubiegłego roku.

17-18 lutego – Włókniarz Rakszawa (Klasa A2 Rzeszów)

W jeden weekend lutego zmierzymy się z liderem grupy pierwszej Klasy A, natomiast tydzień później zagramy z liderem grupy drugiej. I będzie nim Włókniarz Rakszawa. Drużyna, której sokołowskim kibicom przedstawiać nie trzeba, bo Sokół grywał z tą drużyną wielokrotnie. Ostatni raz z Włókniarzem mierzyliśmy się w Klasie Okręgowej na wiosnę 2014 roku (zwycięstwo Rakszawian 3:4). Po kilkuletniej banicji w Klasie A wygląda na to, że w tym roku awans i powrót do grona piątoligowców jest w zasięgu rywali.

24-25 lutego – Leśna Wólka Podleśna (Klasa A2 Rzeszów)

Drużyna Leśnej w ubiegłym roku przeżywała swój jubileusz 40-lecia, a w tym walczy w tych samych rozgrywkach co Włókniarz z Rakszawy. Jednak w przeciwieństwie do Rakszawy, mecze z Leśną w rozgrywkach seniorskich będą pamiętać nieco starsi kibice Sokoła. Ostatni raz mierzyliśmy się ze sobą na wiosnę 2002 roku, gdy TGS, jeszcze pod szyldem sponsora, jako Crunchips TG Sokół wygrał u siebie z Leśną 2:1.

3 marca – Raniżovia Raniżów (Klasa Okręgowa Dębica)

Ostatnim sparingpartnerem Sokołów będzie kolejna dobrze znana naszym kibicom Raniżovia. Tegoroczny beniaminek w dębickiej Klasie O radzi sobie bardzo dobrze i plasuje się po jesieni na wysokim 5. miejscu. Z Raniżovią sparingi gramy regularnie a ostatnim razem górą był Sokół, który latem minionego roku wygrał 4:1 po bramkach m.in. Krystiana Rembisza, który po występach w Sokole ponownie występuje w barwach swojego macierzystego klubu.

I to by było na tyle. Dla Sokołów liga rozpocznie się szybciej, a to za sprawą zaległego, jesiennego meczu, który miał odbyć się w Jaworniku Polskim z Iskrą. Najprawdopodobniej zostanie on rozegrany już 10 marca.

Jeśli chodzi o roszady kadrowe to nie będą one w tej przerwie wielkie. Ale co prawdopodobne, w klubie pojawią się nowe twarze, o czym będziemy informować na bieżąco.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com