Przywozimy trzy punkty z ciężkiego terenu!

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Sokół pokonał na wyjeździe Astrę Medynia Głogowska 2:1 (0:0) i do środowego meczu z Błażowianką przystąpi jako lider Klasy Okręgowej. Dzisiejsze spotkanie nie było jednak łatwe, a gospodarze  postawili twarde warunki. Na szczęście nasz zespół zaprezentował lepszą skuteczność i nie pozwolił sobie odebrać wygranej. Bramki dla Sokoła zdobywali Piotr Codello i Michał Bal, a dla Astry Konrad Stępień.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Dużo było walki w środkowej strefie boiska, natomiast brakowało wyraźnie klarownych sytuacji bramkowych. Najbliżej zdobycia bramki był w pierwszej połowie Karol Nowak, który w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza miejscowych. Wcześniej swoich sił próbowali m.in. Patryk Świst, ale i jego uderzenie nie znalazło w tym czasie drogi do bramki. Najlepszą sytuacją gości była sytuacja w której po interwencji Kwietnia poza polem karnym zawodnik Astry nie zdecydował się w porę na lob do pustej bramki.

Po zmianie stron gra obu zespołów znacznie się ożywiła. Na szczęście dla nas tuż po wznowieniu meczu kapitalnie uderzył Piotr Codello, który wyprowadził Sokół na prowadzenie strzałem spoza pola karnego. Piłka odbiła się po drodze od słupka bramki Astry i wpadła do bramki gospodarzy. Przez pewien okres czasu Sokół zyskał przewagę, ale po kilkunastu minutach inicjatywę przejęli zawodnicy z Medyni, którzy ostatecznie wyrównali po strzale Stępnia, po tym jak ten nie dał szans bramkarzowi TGS. Kluczowa dla meczu okazała się sytuacja w której lewą stroną rajd rozpoczął Michał Bal, który uderzył piłkę w taki sposób, że minęła bramkarza i wpadła tuż przy długim słupku. Po straconej bramce Astra próbowała jeszcze wyrównać, ale na nasze szczęście interwencje w defensywie ze strony Sokołowian były skuteczne i miejscowi nie stworzyli sobie w tym czasie stuprocentowej sytuacji strzeleckiej. Swoje zrywy miała także ofensywa Sokoła, ale także bez skutku. Mecz zakończył się pozytywnie dla Sokoła, choć trzeba przyznać, że rywal zagrał wyjątkowo ambitnie i będzie na swoim boisku wyjątkowo groźny, dlatego dzisiejsza wygrana cieszy podwójnie.

Przed nami krótki odpoczynek, bo już w środę kolejna, 3 kolejka Klasy Okręgowej, w której na własnym boisku o 17:00 podejmiemy beniaminka Klasy Okręgowej – Błażowiankę Błażowa, która dzisiaj po dramatycznym meczu wydarła zwycięstwo Grodziszczance (4:3).

Astra Medynia Głogowska – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:2 (0:0)

Bramki: K.Stępień (63′) – P.Codello (47′), M.Bal (71′)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień, P.Świst, S.Świst, T.Brzychczy, M.Wilk, M.Uram (70′ B.Mika), T.Głowacki, M.Smężeń, P.Codello, M.Bal (75′ Ł.Nizioł), K.Nowak (78′ M.Rak)

Galeria meczowa (wkrótce)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com