Puchar wraca do Sokołowa!

Zespół Zorzy postawił naszym zawodnikom trudne warunki i po meczu pełnym emocji wygrywamy w Trzebosi 4:2 (2:2). Bramki zdobywali dzisiaj:  Bartłomiej Bandura, Karol Nowak (dwie), Marcin Pietrucha i dla Zorzy – Daniel Gnatek (dwie). Puchar wraca więc po roku przerwy do Sokołowa. Jest to pierwsze trofeum dla nowego prezesa naszego klubu Sławomira Deca i Tomasza Brzychczego jako trenera. Oczywiście mamy nadzieję, że to pierwszy krok w stronę większych sportowych sukcesów naszej drużyny! Więcej w rozwinięciu.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze,  jednak niedługo potem inicjatywę przejęli piłkarze Sokoła, którzy już w 5 minucie spotkania objęli prowadzenie po strzale z linii pola karnego Bartłomieja Bandury. Podwyższył w 16 minucie Karol Nowak, który bardzo silnym uderzeniem co prawda trafił w słupek bramki, ale piłka odbiła się w międzyczasie od zawodnika miejscowych i wpadła do siatki rywala. W tej chwili Sokół posiadał pełną kontrolę nad meczem, wyprowadzał ataki pozycyjne, a strzały, m.in. w spojenie bramki (strzał zawodnika testowanego) nie wróżył niczego złego. Wszystko wyglądało dobrze do okolicy 35 minuty, kiedy naszym obrońcom urwał się Daniel Gnatek i zdobył dla swojego zespołu bramkę kontaktową. Kolejna bramka była ponownie zasługą Gnatka, który dał wyrównanie, które wyraźnie ucieszyło widownię. Przed Sokołem było więc dużo pracy, aby uzyskać dzisiaj korzystny rezultat. Warto dodać, że przy wyniku 2:1 nasz zespół miał okazję do podwyższenia po rzucie karnym, jednak Karol Nowak minimalnie chybił. Sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Po zmianie stron było widać, że Zorza angażując się mocno w kontrataki w pierwszej połowie straciła sporo sił, jednak przez kilkanaście kolejnych minut konsekwentnie broniła wyniku starając się od czasu do czasu wypuścić kontrataki. Był jednocześnie taki fragment spotkania, w którym to gospodarze “siedzieli” na naszej drużynie. Na szczęście wynik nie uległ zmianie i koniec końców to Sokół zadał decydujące ciosy. Najpierw w 68 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Karol Nowak, a kropkę nad “i” postawił w 82 minucie Marcin Pietrucha.

Dziękujemy rywalom za grę i życzymy oczywiście powrotu do Klasy A. Przed naszymi piłkarzami jeszcze trochę czasu i pracy, a najbliższe treningi seniorów odbędą się we wtorek, czwartek i piątek o 18:00 na stadionie oraz dodatkowo w środę na siłowni.

Odnośnie zmian organizacyjnych w naszym klubie – rezygnację z powodów osobistych zgłosił prezes Mirosław Kus, którego zastąpił właśnie Sławomir Dec (dotychczasowy wiceprezes). Do pomocy naszemu klubowi zgłosiły się dwie osoby: Mateusz Adamkiewicz i Adam Krudysz, którym dziękujemy za chęć pomocy i witamy na pokładzie!

Zorza Trzeboś – TG Sokół 2:4 (2:2)

Bramki: D.Gnatek (35′,  42′) – B.Bandura (5′), K.Nowak (16′, 68′), M.Pietrucha (82′)

Kadra TG Sokół: G.Kwiecień, B.Babiarz, Zawodnik testowany, A.Piękoś, Ł.Dec, M.Pietrucha, T.Brzychczy, Zawodnik testowany, Ł.Nizioł, Zawodnik testowany, K.Kołodziej, Zawodnik testowany, K.Nowak, B.Mika, B.Bandura, M.Bal

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi