Remisowa 18 kolejka. Podsumowanie

W miniony weekend remisy padały w naszej grupie Klasy Okręgowej aż czterokrotnie. W pozostałych spotkaniach wygrywali wyłącznie gospodarze. 18 kolejka dała Sokołowi pozycję wicelidera, choć jeszcze ciekawiej wyglądają sprawy (tradycyjnie) w środku i w dole tabeli.

W meczu na szczycie pomiędzy Jednością, a KS Stobierna kibice bramek nie oglądali. Co prawda Niechobrz po raz pierwszy od 3 kolejek stracił w ogóle ligowe punkty, ale nie przegrał od… 3 kolejki, czyli meczu z KS Stobierna (0:1). Podział punktów uszczęśliwił Sokół, ale pamiętamy, że decydujące dla końcowego układu w ligowej tabeli będą pozostałe spotkania, w tym bezpośrednie starcia  z Jednością i Stobierną.

W kolejnym sobotnim meczu Jawor Krzemienica przełamał passę 6 spotkań bez zwycięstwa i minimalnie pokonał LKS Trzebownisko, chociaż ten w tym meczu już prowadził. Koszmar piłkarzy trenera Kloca trwa – była to trzecia porażka naszych kolejnych rywali w lidze w rundzie wiosennej.

W niedzielnych starciach remisowali: Orzeł Wólka Niedźwiedzka ze Startem Brzóza Stadnicka (1:1), KP Zabajka w Rzeszowie ze Stalą II (3:3) i KS Dąbrówki w pojedynku z Resovią II (1:1). O pechu mogą mówić piłkarze z Brzózy Stadnickiej, którzy stracili komplet punktów po rzucie karnym w samej końcówce meczu.

Kolejne zwycięstwo zanotował Wisłok, który powiększa przewagę nad kolejnymi zespołami i zakotwiczył na 4 miejscu Klasy Okręgowej. Wisłok jest jak do tej pory jedyną drużyną, która nie straciła w rundzie rewanżowej punktu. Na pewno jednak nie uda się Strzyżowianom ubiegłoroczny wyczyn 7 kolejnych zwycięstw bez straty bramki (jak to było w przypadku Sokoła), bowiem Wisłok stracił bramkę w meczu z Grodziszczanką, wygranym przez Wisłoka 3:1 oraz z Zabajką (także 3:1).

Ważny mecz wygrał Bratek, który także dobrze radzi sobie na wiosnę. Tym razem drużyna z Bratkowic pokonała Astrę z Medyni Głogowskiej 2:1, komplikując sytuację Medynian, którzy po zwycięstwie w wiosennej inauguracji przegrali drugi mecz z rzędu.

Klasyfikacja drużyn wg ilości zdobytych na wiosnę punktów wygląda następująco: Wisłok (9), Bratek, Orzeł i Jedność (7), Sokół (6), Start (5), Resovia II, Grodziszczanka i Jawor (4), Astra (3). Najgorzej radzą sobie póki co: Dąbrówki, Stobierna i Zabajka (po 2 punkty), Dynovia i Stal II (po jednym). Stawkę zamyka LKS Trzebownisko, które wiosną nie zapunktowało.

Sytuacja w tabeli wygląda przez duże wiosenne “porządki” ciekawie. Nikt nie kwestionuje pozycji lidera Jedności, chociaż ta nie zwiększyła tym razem przewagi nad pozostałymi drużynami. O awansie o lokatę wyżej Sokoła wspominałem już w poprzednich wpisach, ale najciekawiej robi się od 5 miejsca, na którym w tej chwili przebywa KP Zabajka (27 punktów). Tuż za zespołem spod Głogowa Małopolskiego znajduje się nasz lokalny rywal – Orzeł. Z kolei pomiędzy siódmymi Dąbrówkami, a 13 Resovią II jest zaledwie 3 punkty różnicy, co świadczy  o dużych emocjach, których świadkami będziemy wkrótce. Na dnie ligowej tabeli jest trójka: Stal II Rzeszów, Start Brzóza Stadnicka i LKS Trzebownisko. Wszystkie te drużyny mają po 17 punktów, tracą do naszego zespołu drugie tyle, ale – jak pokazuje przykład Startu, broń nie została złożona i w tabeli może się jeszcze sporo zmienić.

W IV lidze póki co zagrożone są Sawa Sonina i Crasnovia Krasne. Na względnie bezpiecznym  miejscu są Pogoń Leżajsk i Strumyk Malawa. W skrajnie złym przypadku z Klasy Okręgowej może więc spaść po tym sezonie nawet 5-7 drużyn, ale na razie w Klasie Regionalnej (prawie) przesądzony jest los tylko jednej drużyny – Czarnych Jasło, którzy zdobyli po 19 kolejkach 9 punktów.

Dla Sokoła ten sezonu układa się o wiele szczęśliwiej niż rok temu, dlatego mamy nadzieję, że tym razem los całkowicie oszczędzi nam nerwów i przypieczętujemy w kolejnych meczach ligowy byt, a pozostanie nam jedynie śledzenie poczynań reszty ekip. A być może zagramy o wyższe cele.

Komplet wyników 18 kolejki:

TG Sokół – Dynovia Dynów 6:0 (2:0)
Jedność Niechobrz – KS Stobierna 0:0
Jawor Krzemienica – LKS Trzebownisko 2:1 (0:0)
Orzeł Wólka Niedźw. – Start Brzóza Stad. 1:1 (0:0)
Stal II Rzeszów – KP Zabajka 3:3 (0:3)
Bratek Bratkowice – Astra Medynia Głog. 2:1 (1:1)
KS Dąbrówki – Resovia II Rzeszów 1:1 (0:1)
Wisłok Strzyżów – Grodziszczanka 3:1 (2:0)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com