Remisowy mecz na śniegu

Remisem 2:2 (2:1) zakończył się dzisiejszy mecz sparingowy, który Sokół rozegrał w Głogowie Małopolskim przeciwko Głogovii. Bramki dla Sokoła zdobyli Piotr Codello i Karol Nowak. Samych sytuacji bramkowych było w dzisiejszym sparingu jednak o wiele więcej.

W Głogowie zastała Sokół zaśnieżona płyta, która przekreślała w dzisiejszym meczu konstruowanie szybkich akcji i znacznie utrudniała adresowanie podań. Pierwsi do głosu doszli gospodarze, którzy w okolicy 10 minuty najpierw ostemplowali poprzeczkę bramki strzeżonej przez Łukasza Deca, a niecałe dwie minuty później strzałem w drugi róg pokonali naszego bramkarza. Na szczęście wraz z upływem kolejnych minut Sokoły stwarzały coraz to groźniejsze sytuacje, ale brakowało skuteczności. W pewnym momencie nawet śnieg nie przeszkadzał w rozmontowaniu defensywy przeciwnika szybkimi podaniami, ale do przerwy do siatki miejscowych piłka wpadła tylko dwa razy. W 34 minucie na 1:1 wyrównał Piotr Codello, który dopiął formalności i wpakował futbolówkę po podaniu w pole karne od Mateusza Gorzenika. Dziesięć minut później, tuż przed końcem pierwszej połowy trafienie zaliczył kapitan Sokoła – Karol Nowak (po asyście zawodnika testowanego).

Po przerwie w dalszym ciągu udawało się atakować bramkę rywala. Bardzo blisko podwyższenia rezultatu był m.in. Codello, którego strzał o centymetry minął słupek bramki Głogovii. W 57 minucie, jak się później okazało, wynik meczu ustalił zawodnik głogowskiego zespołu i chociaż kolejnych strzałów z obu stron w dzisiejszym meczu nie brakowało – wynik pozostał remisowy. Przy lepszej skuteczności nasz zespół mógł pokusić się o zwycięstwo, co niestety nie udało się. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrze w bramce spisywał się zawodnik Głogovii, który wybronił swojej ekipie kilka groźnych strzałów naszych zawodników. Nie brakowało też sytuacji spornych, jak chociażby tej z drugiej połowy spotkania, kiedy według napastników naszej drużyny piłka przekroczyła linię bramkową zespołu gospodarzy, ale ostatecznie nie została ona uznana. Na szczęście jednak, pomimo dość wymagającej płyty boiska obyło się dziś bez większych urazów. Kolejnym sparingpartnerem Sokołowian będzie Unia Nowa Sarzyna, z którą zmierzymy się dokładnie za tydzień – 14 lutego. Więcej szczegółów wkrótce.

Głogovia – TG Sokół 2:2 (1:2)

Bramki: Gospodarze (12′, 57′) – P.Codello (34′), K.Nowak (45′)

Skład TG Sokół: Ł.Dec (G.Kwiecień), D.Węglowski, K.Berkowicz (M.Rak), S.Świst, zawodnik testowany, M.Gorzenik, zawodnik testowany, T.Brzychczy, P.Codello, B.Bandura (D.Pietroński), K.Nowak

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com