1912-1939

Początki piłkarstwa w Sokołowie

Pierwszy raz piłka nożna przywędrowała do Sokołowa w roku 1912, a przynajmniej jest to pierwsza data udokumentowana.

Wtedy to Józef Woś podczas wakacji uczył miejscową młodzież zasad gry w piłkę nożną. Ta swoje spotkania rozgrywała na Błoniach pod Turzą, a więc w pobliżu miejsca, gdzie sokołowski stadion znajduje się obecnie.

Zorganizowana działalność piłkarska Sokoła to rok 1919. Wtedy nadeszły pierwsze kontakty z drużynami z okolicznych miast (Głogowa, Rudnika,  Leżajska, Łańcuta i Rzeszowa). Ponadto w 1923 roku powstał klub piłkarski Zorza, chociaż własne piłkarskie drużyny posiadał także sokołowski ZKM (Związek Kształcącej się Młodzieży).

35. A

Po I wojnie światowej rozpoczęto prace przygotowujące teren obecnego stadionu Sokoła do rozgrywania spotkań i od tamtej pory to z tym miejscem wiąże się historia naszego klubu. W roku 1927 w piłkarskiej drużynie TG Sokół występowali między innymi: Bolesław Łuszczki, Franciszek Sidor, Stanisław Łuszczki, Marian Śmietana, Czesław Cieślik, Antoni Tarsa, Władysław Mazgaj, Jakub Piela, Andrzej Piela, Władysław Kisiel, Paweł Walicki, Karol Gabriel, Jakub Sidor (zdjęcie poniżej).

1932

Zdjęcie powyżej: Rok 1932 i drużyna piłkarska TG Sokół Sokołów.

1936 Rezerwa Łańcut - KS Sokół

Zdjęcie powyżej: Rok 1936 i drużyny TG Sokół z Sokołowa i Rezerwy Łańcut.

Tuż przed drugą wojną światową sokołowski TG Sokół brał udział w formowaniu się rzeszowskiego Okręgu Piłki Nożnej (1938). Wojna zatrzymała dalszy rozwój sportu w okolicy.  Pierwsza powojenna drużyna piłkarska (a jednocześnie klub sportowy) to 1945 rok. W tym czasie klub nie posiadał jednak własnej nazwy (nazwa TG Sokół była przez nowe władze zakazana). Dwa lata później powstał Związkowy Klub Sportowy – ZKS Związkowiec Sokołów, który przystąpił do powojennych rozgrywek piłkarskich.

34. A