Rewanż na Unii udany.. Prawie!

uniansn

Pechowym, choć biorąc pod uwagę przebieg całego meczu – sprawiedliwym remisem 5:5 (0:1) zakończył się dzisiejszy mecz kontrolny przeciwko Unii Nowa Sarzyna. Sam mecz miał dość dziwny przebieg, o czym w rozwinięciu wpisu. Hat-trickiem popisał się zawodnik testowany, a kolejne dwa trafienia dołożył Piotr Codello. Tydzień wcześniej Sokół uległ w innym sparingu Grodziszczance Grodzisko Dolne 1:3 (1:1), a strzelcem bramki dla Sokoła był Bartłomiej Bałamut.

Spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznego gola „Unitów”, a młody zespół prowadzony przez Grzegorza Srokę objął prowadzenie po błędzie naszej obrony. Rywale mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka znakomitych okazji, ale zawiodła skuteczność graczy z Nowej Sarzyny. Worek z bramkami rozsypał się w drugiej połowie,  bo po zaledwie 10 minutach drugiej odsłony Sokoły prowadziły już 3:1, a w 73 minucie bramkę wynik był bardzo korzystny dla Sokoła (5:1). Wracając do samych bramek, to jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Codello, który pojawił się na boisku niedługo wcześniej. Następnie świetną skutecznością popisał się jeden z testowanych przez Sokół graczy, który w niecałe 10 minut skompletował hat-trick (w tym jeden po strzale głową po wcześniejszym dośrodkowaniu Codello). Ostatni gol dla Sokoła padł po strzale z rzutu wolnego, kiedy do siatki gości trafił po raz kolejny.. Piotr Codello. Niestety, pomimo bardzo pewnego prowadzenia, które na kilkanaście minut przed końcem wydawało się niemożliwe do odrobienia, dobrze grającej defensywie Sokoła przytrafił się rażący błąd, po czym zawodnicy Unii zyskali nowych sił i nasi rywale ostatecznie wyrównali, a nawet byli bliscy wygranej, tym samym kontynuując tradycję, że w meczu Sokoła z Unią pada znaczna ilość bramek (poprzednio padały wyniki 1:8, 5:8).

TG Sokół Sokołów Małopolski – Unia Nowa Sarzyna 5:5 (0:1)

Bramki: P.Codello (51, 73-w), Zawodnik testowany (53, 56, 62′) – Unia (3′, 79′, 83′, 85′, 89′)

We wcześniejszym, rozegranym w ubiegłym tygodniu meczu kontrolnym z Grodziszczanką nasi gracze ulegli podopiecznym Mateusza Walkowicza 1:3 (1:1). Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu naszego zespołu, czego nie udało się potwierdzić wynikiem. Niestety w drugiej części meczu nasi gracze zaczęli opadać z sił, zaczęli popełniać błędy, co zakończyło sie kolejnymi dwoma trafieniami rywala. Jedyną bramkę dla Sokoła zdobyła Bartłomiej Bałamut. Świetną okazję w drugiej połowie miał ponadto Łukasz Nizioł, jednak nie trafił on do pustej bramki drużyny z Grodziska Dolnego.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Grodziszczanka Grodzisko Dolne 1:3 (1:1)

Bramki: B.Bałamut