Rewanż stawką meczu z Wolą Dalszą!

Sporą rewolucję przeprowadzono latem w Woli Dalszej. Podłańcucka ekipa wytrzymała presję gry w Klasie Okręgowej i w tym sezonie może powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. I to właśnie LKS będzie najbliższym rywalem Sokołów. Starcie z Wolą zaczniemy o 16:00 na terenie rywala!

Emocje do końca

Grająca pod szyldem swojego sponsora, Safironturition Wola Dalsza rok temu debiutowała na szczeblu Okręgu i rzutem na taśmę wywalczyła pozostanie w lidze. Kibice beniaminka musieli zaczekać na tą informację do ostatniej kolejki, a o wszystkim zadecydował bilans meczów bezpośrednich, w których Wolanie okazali się lepsi od KS Stobierna.

Kadrowa rewolucja!

Wiele wskazuje na to, że włodarze LKS-u postanowili wyciągnąć wnioski i bardzo mocno przewietrzyli kadrę swoich seniorów. Był to pod tym względem najbardziej aktywny ze wszystkich klubów naszej ligi. Zacznijmy od tego kto opuścił szeregi Woli, bo tutaj mieliśmy kilka znajomych twarzy. Na zmianę barw zdecydowali się bracia Łukasz i Sławek Świst. O ile Łukasz w nowym sezonie sprawdza się na 4-ligowych arenach w Lechii Sędziszów, o tyle Sławek powrócił po niedługiej, zaledwie rocznej przerwie do Soniny. Jednocześnie derbowego rywala Woli Dalszej. Na podobny manewr zdecydował się Maciej Hajkowicz, kolejny z ex-Resoviaków, który także wzmocnił zespół dowodzony przez Macieja Grada.

Do Brzegu Białobrzegi trafił na nowy sezon Krzysztof Styś, do Arki Albigowa – Wojciech Cwynar. Długo nie potrwała przygoda golkipera Arnolda Dudka, który przychodząc z JKS-u Jarosław był jednym z najciekawszych transferów minionej rundy. Teraz zagra on jednak w LKS-ie Jasionka, z którego do Woli Dalszej dołączyło kilku nowych graczy. Nowym klubem Mateusza (którego możemy kojarzyć choćby z występów w Iskrze Jawornik) również, tak jak w przypadku Śwista i Hajkowicza będzie Sawa Sonina.

Dużo nowych twarzy znalazło swoje miejsce w Woli Dalszej. Z A-klasowej Jasionki w “wymianie” za Arnolda Dudka trafił 22-letni pomocnik Michał Wojewoda i 33-letni Marcin Flis (również występujący na pomocy).

Ze sporym doświadczeniem gry w Klasie Okręgowej dołączył z Jedności Niechobrz Mateusz Micał, 24-letni boczny obrońca (wychowanek Resovii, ex-Błękitni Ropczyce, Strumyk Malawa, Crasnovia, KS Przybyszówka).

Dwie postaci dołączyły oprócz tego z Kańczugi, która latem pożegnała się z 4. ligą, a są to Maksymilian Piestrak, 20-letni wychowanek Resovii i pomocnik i jego rówieśnik, wychowanek Pogórza Husów, a później zawodnik Stali Rzeszów Wojciech Szpytma.

Z Markovii Markowa dołączył też Bartosz Szylar, który kiedyś próbował swoich sił także w Sawie Sonina.

I na koniec Arkadiusz Piwiński, ogłoszony przez Wolan jako pierwszy. 30-latek trafił do LKS-u ze Startu Brzóza Stadnicka, choć sam jest wychowankiem Włókniarza Rakszawa. W nowym klubie zagra jako środkowy pomocnik.

Póki co falstart

Jak widać, działo się sporo. Póki co forma Wolan jeszcze nie jest na pewno bliska tego czego oczekują kibice. Premierowy mecz w Zaczerniu zakończył się hokejowym wynikiem i efektownym zwycięstwem faworyta – KS-u (6:2). Następnie bezbramkowy remis na własnym boisku przeciwko beniaminkowi ze Zgłobnia i trochę pechowa porażka w Wólce Niedźwiedzkiej, bo Wolanie dali sobie wyrwać zwycięstwo mimo, że jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a skończyło się na 3:2 dla Orła.

Paweł Adamczyk – centralna postać

Czego możemy spodziewać się po naszym dzisiejszym rywalu? Nie zapominajmy, że jeszcze końcem czerwca stery w Woli przejął Paweł Adamczyk, który jest równocześnie chyba najważniejszą postacią także na boisku. Trener, który do niedawna trenował także Iskrę Zgłobień i Plantator, ale też posiada duże doświadczenie jako piłkarz, wyniesione z gry m.in. dla Sokoła Sieniawa, Izolatora, Zaczernia czy Stali Nowa Dęba, której jest wychowankiem.. w połączeniu z trenerskim doświadczeniem mogą sprawić, że nie będzie to dla nas łatwy mecz. Tym bardziej, biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie na terenie rywala remisowaliśmy 2:2, a w Sokołowie zwyciężyli goście 1:2. Pora więc na rewanż!

Trzymajcie kciuki! Cześć!

Safironutrition Wola Dalsza vs TG Sokół Sokołów Małopolski

sobota 03/09/2022, Wola Dalsza

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com