Rozpoczynamy od zwycięstwa!

Sokół pokonał we wczorajszym wyjazdowym spotkaniu zespół Grodziszczanki 3:2, tym samym biorąc rewanż za ubiegły rok. Bramki zdobywali Krystian Kołodziej, Bartłomiej Bandura i Karol Nowak, co ostatecznie daje Sokołowi komplet punktów już w pierwszym meczu i dobre nastroje przed kolejnymi ligowymi kolejkami. Więcej w rozwinięciu.

Mecz nie zaczął się po myśli Sokoła. Najpierw w słupek uderzyła piłka po strzale Piotra Darochy, a następnie gospodarze umiejętnie rozegrali piłkę po wznowieniu gry z rzutu rożnego i po dośrodkowaniu grodziszczanie wyszli na prowadzenie w 17 minucie meczu. W 23 minucie podanie od Tomasz Brzychczego otrzymał ligowy debiutant – Bartłomiej Bandura, który pokonał bramkarza Grodziszczanki, dając naszej drużynie wyrównanie. Bramkę do szatni na 2:1 dla Sokoła strzelił Krystian Kołodziej, któremu asystował Karol Nowak, piłkę przepuścił Bartosz Mika, a po strzale piłka wpadła do siatki. Po zmianie stron w 68 minucie meczu błąd komunikacji naszej drużyny i w efekcie bramka samobójcza, jednak zespół pokazał, że warto walczyć do końca. W 80 minucie meczu faulowany zostaje Krystian Kołodziej, do piłki podchodzi Karol Nowak, którego strzał dał nam wczoraj ostatecznie trzy punkty.

Jest to co prawda dopiero początek walki o ligowe punkty, ale mamy na uwadze to, że we wczorajszym spotkaniu nie grało trzech podstawowych zawodników – Michał Bal (pauza za karę za kartki z ubiegłego sezonu) oraz Mateusz Gorzenik i Łukasz Nizioł. Na boisku pojawili się także nasi inni młodzieżowcy – Krzysztof Słonina i Grzegorz Matuła. Dla tego drugiego jest to pierwszy mecz w barwach seniorów Sokoła od dłuższego czasu, natomiast dla Krzysztofa Słoniny (podobnie jak i Bartłomieja Bandury) był to seniorski debiut ligowy. W kolejnym meczu w nadchodzącą niedzielę zmierzymy się z Resovią II (w Sokołowie). Początek spotkania o 17:00 na naszym stadionie.

W zakończonych już meczach pierwszej kolejki pewnie wygrała Dynovia, która pokonała spadkowicza z Niechobrza 3:1. Górą (całkiem niespodziewanie) Bratek Bratkowice, który jako beniaminek pokonał mistrza jesieni ubiegłego sezonu – Stal II Rzeszów 2:1. Pokazuje to, że Bratek może w nadchodzącym sezonie sporo namieszać, chociaż obył się bez większych zmian transferowych.

Jeszcze dzisiaj kolejne spotkania naszej grupy rozgrywkowej. Po nich będziemy mieć pierwszy wgląd na to, jak okres przygotowawczy przepracowała reszta zespołów rzeszowskiej Klasy Okręgowej.

Grodziszczanka – TG Sokół 2:3 (1:2)

Bramki: Grodziszczanka (17′, 68′) – B.Bandura (23′), K.Kołodziej (45′), K.Nowak (80′ – z rzutu wolnego)

Skład: G.Kwiecień,  S.Świst, A.Piękoś, M.Szczygieł, P.Darocha, T.Brzychczy, P.Codello, K.Kołodziej (91′ G.Matuła), B.Bandura (90′ Ł.Dec), B.Mika (89′ K.Słonina), K.Nowak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com