Rozpoczynamy pucharowe zmagania!

O 14:10 przeciwko Zorzy Trzeboś Sokół rozegra pierwsze spotkanie w turnieju o Puchar Burmistrza. Zbiórka zawodników w niedzielę o 13:00 na stadionie Sokoła. Drugie spotkanie rozegramy kilka godzin później – o 18:50 rywalem naszej drużyny będzie Plantator Nienadówka.

Co wiemy o rywalach?  Obie drużyny naszych rywali występują w Klasie B i – co powinno dodać kolorytu turniejowi – od lat dość mocno rywalizują ze sobą zarówno sportowo, jak i kibicowsko, co oznacza, że bezpośrednie spotkanie Zorzy i Plantatora może być bardzo ciekawym widowiskiem. Jako drużyna z wyższej klasy rozgrywkowej Sokół przystąpi do obu spotkań w roli faworyta. Nie wiadomo jaką kadrę szykują na turniej obozy rywali. Możemy się domyślać, że kadrowo nie będą się one wiele różnić od tych sprzed roku.

W drugiej grupie meczem na szczycie powinien być mecz Orła z Górnovią. Herkules przystępuje do turnieju w roli teoretycznie najsłabszej drużyny, ale jak pokazuje historia, lekceważyć drużyny z Trzebuski nie można, o czym przekonał się właśnie Orzeł Wólka Niedźwiedzka, który rok temu uległ Herkulesowi i zagrał jedynie o 5 miejsce, z Górnovią, która przez ten rok przeszła dużą metamorfozę (w meczu o 5 miejsce Orzeł wysoko pokonał Górnovię). Tym razem wiele wskazuje na to, że to zawodnicy z Górna są w lepszej formie, jednak wszystko zweryfikuje boisko.

Grupa I
Herkules Trzebuska – Orzeł Wólka Niedźwiedzka (13:00)
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Górnovia Górno (15:20)
Górnovia Górno – Herkules Trzebuska (17:40)

Grupa II (Sokół)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Zorza Trzeboś (14:10)
Zorza Trzeboś – Plantator Nienadówka (16:30)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Plantator Nienadówka (18:50)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com