Rozstrzygnięcia w lidze! Piast kolejnym beniaminkiem!

I wszystko jest już jasne. To Piast Nowa Wieś wywalczył w tym sezonie ligowy awans po dwucyfrowej wygranej z Zimowitem 10:0. Ten wyczyn nie udał się Bratkowi Bratkowice, który w dramatycznych okolicznościach wygrał w Niebylcu z Aramixem 2:1, jednak nie dało to końcowego sukcesu. Obie drużyny zakończyły sezon z identyczną liczbą punktów, jednak zaważył bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy Bratkiem i Piastem, a tutaj lepsza była ekipa z Nowej Wsi. Piłkarzom pod wodzą Pawła Kloca oczywiście gratulujemy sukcesu! Liga była w tym roku niezwykle ciekawa o czym świadczą roszady w tabeli, niewielkie różnice punktowe i ciekawe, niekiedy dramatyczne mecze. Mistrzem rzeszowskiej Klasy A zostaje, jak już było wiadomo wcześniej drużyna TG Sokół!

Pozostałe kolejki to kolejna już z rzędu wpadka Hermana, który tym razem musiał uznać wyższość piłkarzy Victorii Budy Głogowskie (3:2 dla Victorii). Nie zawiodła w żaden sposób Zabajka, która pokonała wysoko Iskrę 5:0. W pożegnaniu ligowym górą Czarni Czudec, którzy zwyciężyli Sokół Grodzisko na jego terenie. Wyjazdowe trzy punkty trafią również na Załęże, po zwycięstwie Korony z Plonem 4:1. I to by było na koniec jeśli chodzi o naszą ligę.

Jeśli chodzi o sokołowską drużynę, to sezon można oceniać różnie, głównie ze względu na dzisiejszy mecz, jednak ogólnie rzecz biorąc awans w pełni zasłużony i wywalczony przez Sokoła przed czasem. Na wszystko złożyła się znakomita runda jesienna i cenne zwycięstwa na wiosnę. Nie licząc dzisiejszego meczu (o przysłowiową “pietruszkę”), to jedyne porażki Sokołów to te jednobramkowe. Mamy w swoich szeregach króla strzelców – Karola Nowaka (z 35 trafieniami!). Mamy również szeroki skład zasilony wieloma juniorami, którzy wspierani przez bardziej doświadczonych zawodników tworzą jedną z najładniej grających drużyn w rozgrywkach. I co najważniejsze, tegoroczny sukces to zasługa zawodników z naszej gminy. I to cieszy!

A już niedługo ostatnie rozstrzygnięcia w rzeszowskiej Klasie Okręgowej! A już 14 lipca turniej o Puchar Burmistrza Sokołowa Małopolskiego! Szykują się więc kolejne ciekawe widowiska, a przypomnijmy – w ubiegłym roku triumfował TG Sokół.

Przewidywania okazały się trafne – Grodziszczanka wysoko wygrała na wyjeździe z ekipą z Zaczernia (6:1), natomiast Orzeł Wólka Niedźwiedzka został wypunktowany przez Włókniarz Rakszawa (1:7). Dzięki temu Włókniarz kończy sezon na trzecim miejscu w tabeli, a Orzeł żegna się po kilku latach gry z Okręgówką. Derbów gminy nie będzie, jednak zrekompensują to naszym widzom inni ciekawi rywale między innymi z Dynowa, Głogowa i Rakszawy.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com