Rywal postraszył, ale końcówka meczu należała do Sokoła!

Sokół pokonał Start Brzóza Stadnicka 6:3 (1:1) i pozostał na pozycji lidera Klasy A juniorów starszych. Było to czwarte zwycięstwo naszych młodzieżowców, a bramki w meczu strzelali: Bartłomiej Bandura (trzy), Bartłomiej Bałamut (dwie) i Bartosz Mika (jedna). Rywal okazał się groźny i przez blisko dziesięć minut prowadził, ale ostatnie minuty należały do naszej drużyny, która znokautowała przeciwnika w ostatnich minutach czterema bramkami.

Wynik meczu otworzył nasz obrońca Bartłomiej Boguń, ale niedługo potem goście wyrównali po bramce Marcina Stopyry. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a emocje dały o sobie znać dopiero w drugiej połowie, bo chociaż niedługo po wznowieniu gry Sokół objął prowadzenie (po golu Bartłomieja Bandury), to 12 minut później to goście cieszyli się z prowadzenia (trafiali Patryk Kuźniar i Sebastian Źrałka). Taki wynik byłby tutaj niespodzianką, ale na nasze szczęście później było już tylko lepiej – wyrównał w 70 minucie Bałamut po dobitce strzału Miki, który to wyprowadził sokołowską drużynę na prowadzenie ledwie dwie minuty później. Następnie strzelał ponownie Bałamut, a wynik meczu ustalił (także po dobitce wcześniejszego uderzenia Miki) w 90 minucie Bandura i trzy punkty pozostały w Sokołowie! Warto dodać, że przy stanie 2:2 goście nie wykorzystali rzutu karnego, który wybronił Hubert Wilczak.

Oby był to dobry prognostyk przed jutrzejszym meczem seniorów, a przypomnijmy – gramy o 16:00 na własnym boisku z Wisłokiem Czarna!

TG Sokół Sokołów Małopolski – Start Brzóza Stadnicka 6:3 (1:1)

Bramki: B.Boguń (23′), B.Bandura (48′, 90′), B.Bałamut (70′, 81′), B.Mika (72′) – M.Stopyra (25′), S.Źrałka (50′), P.Kuźniar (60′)

Skład (TG Sokół): H.Wilczak, K.Jakubiec, K.Sidor, B.Boguń (88′ D.Gielarowski), K.Berkowicz (46′ B.Maksym), M.Rak, S.Rodzeń (46′ B.Mika), B.Bałamut, J.Szmyd, K.Białek, B.Bandura

Skład (Start): K.Kłoś, F.Burda, K.Buszta, P.Kuźniar, K.Morawski (83′ B.Naróg), K.Panek, A.Piątek, A.Rejman, M.Stopyra, M.Stopyra, S.Źrałka

W pozostałych meczach 4 kolejki juniorów starszych:
ŁKS Łukawiec – Sitowianka Budy Łańcuckie 9:0
Brzeg Białobrzegi – Grom Handzlówka 0:1
Leśna Wólka Podleśna – Włókniarz Rakszawa 3:2
Astra Medynia Głogowska – Sawa Sonina 2:5

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com