Rywal zza miedzy przyjeżdża do Sokołowa

Jutrzejszy mecz z Astrą Medynia Głogowska będzie dla nas niezwykle ważny. Gramy na własnym stadionie, trzy punkty są nam po prostu potrzebne. Zespół z Medyni prezentuje równą formę, choć nasz jutrzejszy rywal zaliczał też ligowe wpadki, jak ta z LKS Trzebownisko (u siebie 1:3). Barwy Astry będzie reprezentował Rafał Lech (2002/03), który miał okazję grać w naszym klubie. Trenerem Medynian jest natomiast Krzysztof Korab, pamiętany w Sokołowie jeszcze z występów naszych piłkarzy w IV lidze. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą się jutro z bardzo dobrej strony i powalczą z silnym rywalem o korzystny rezultat.Sokołowskie zespoły nie miały zbyt wiele okazji do gry z piłkarzami z Medyni Głogowskiej. W sezonie 2001/02 w Klasie A Sokół wygrał 3:1 oraz przegrał z Astrą 1:4. W kolejnym sezonie Sokoły remisowały w Medyni 2:2. W rewanżu w Sokołowie TG Sokół pokonał Astrę aż 7:0, co łącznie w ligowych potyczkach daje 2 zwycięstwa Sokoła, 1 remis i 1 zwycięstwo rywali z niedalekiej Medyni. Bilans bramkowy to 13:7 na korzyść TGS.

Astra ma niedługą historię, a powstała w 1985 roku i od sezonu 2012/13 występuje w rzeszowskiej Klasie Okręgowej, co jest prawdopodobnie największym sukcesem piłkarzy z tej miejscowości. W ubiegłym sezonie po bardzo słabej rundzie jesiennej Astra była przez wielu skazywana na spadek, jednak znakomita runda wiosenna zweryfikowała te sądy i Astra utrzymała się w Okręgówce. Przez szereg lat klub z Medyni rywalizował z innymi klubami w Klasie A i B.

Jako, że Sokołów i Medynię dzieli zaledwie 9 kilometrów, możemy spodziewać się na naszym stadionie kibiców Astry. Oczywiście liczymy na dobre widowisko. Być może jutrzejszy mecz będzie kontynuacją naszych dobrych występów na własnym stadionie (po zwycięstwie z Resovią II 3:0). Zapraszamy jutro na godzinę 15:00 na nasz stadion!

Ale to nie koniec zmagań naszych zespołów. Dzisiaj ciężki ligowy mecz przed naszymi juniorami, którzy w Leżajsku mierzą się z Pogonią. Juniorzy starsi rozpoczynają o 11:00. Juniorzy młodsi wybiegną na murawę dwie godziny później.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
9 odpowiedzi
  1. kibic

    Z przykrością stwierdzam ze to był jeden z gorszych meczów Sokoła 🙁
    Nic, trudno, było mineło trzeba wyciagnąć wnioski i wygrać za tydzień z Głogowem.

  2. Astra

    Spokojnie panowie, my w ubiegłym sezonie też mieliśmy słabą runde jesienną. Uzbieraliśmy zaledwie 11 punktów 🙂 Przypominam, że jest jeszcze wiosna i tak na pocieszenie skonczyliśmy na 7 miejscu 😀 głowa do góry i jedziecie dalej 🙂