Rywale zagrali dla juniorów

Tym razem juniorski Sokół nie dał sobie odebrać inicjatywy na boisku i pewnie zwyciężył w wyjazdowym meczu Sawę Sonina 1:4 (1:1). Co najciekawsze, był to jedyny mecz w czasie 11. kolejki Klasy A juniorów starszych, w którym nie padł remis 1:1, bo właśnie tym wynikiem zakończyły się cztery pozostałe spotkania, co sprawia, że nasza przewaga punktowa nad kolejnymi drużynami po raz kolejny wzrosła i wynosi w tej chwili aż 14 punktów. Bramki w sobotnim meczu z Sawą zdobywali Dominik Dąbek (dla Sawy). Z kolei dla Sokoła trafiali Sebastian Rodzeń, Bartłomiej Bałamut, Bartosz Mika i Kamil Sidor.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 15 minucie meczu. Na odpowiedź Sokołów nie trzeba było długo czekać, bo już 9 minut później wyrównał Sebastian Rodzeń. Na kolejne bramki musieliśmy poczekać jednak do drugiej połowy, gdy najpierw na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Bartłomiej Bałamut (49 minuta). Wynik ustalili w samej końcówce meczu Bartosz Mika i Kamil Sidor i chociaż wyjazdowy wynik jest dobry, to Sokół mógł pokusić się o jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, ale duża liczba sytuacji bramkowych nie znalazła drogi do siatki miejscowych.

Po 11  kolejkach sytuacja Sokoła w drodze do awansu staje się coraz bardziej komfortowa. Do zdobycia pozostały już tylko 24 punkty, co oznacza, że do pewnego awansu (biorąc pod uwagę to, że wiceliderujący ŁKS Łukawiec będzie zwyciężać we wszystkich pozostałych meczach) brakuje Sokołowi trzech wygranych. Póki co jednak to rywale naszej drużyny tracą punkty, co udowadniają ostatnie dwie kolejki. Bardzo ciekawie zapowiada się przy okazji walka o ligowe podium i kolejne lokaty. Różnica punktowa pomiędzy czwartym Brzegiem Białobrzegi, a ostatnim Gromem Handzlówka to zaledwie 5 punktów. Niewielki (jednopunktowy) dystans dzieli jednocześnie drugi ŁKS Łukawiec i trzeci Start.

Sawa SoninaTG Sokół Sokołów Małopolski 1:4 (1:1)

Bramki: D.Dąbek (15′) – S.Rodzeń (24′), B.Bałamut (49′), B.Mika (88′), K.Sidor (90′)

Skład (Sawa U-19): B.Wiatr – D.Baran, Ł.Cieślachowski, D.Dąbek, K.Korzystka, D.Kwiatek (46′ N.Paczocha), O.Kwolek, S.Pasternak, E.Rajzer, K.Sroczyk, A.Szpunar

Skład (TG Sokół U-19): D.Gielarowski – K.Berkowicz, K.Jakubiec, B.Boguń, K.Sidor, A.Węglarz, B.Bałamut, B.Maksym (46′ B.Bandura), M.Nycz (46′ B.Mika), S.Rodzeń, J.Szmyd

Wyniki 11. kolejki Klasy A juniorów starszych:
Sawa Sonina – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:4 (1:1)
Sitowianka Budy Łańcuckie – Włókniarz Rakszawa 1:1 (1:1)
Grom Handzlówka – ŁKS Łukawiec 1:1 (1:1)
Brzeg Białobrzegi – Astra Medynia Głogowska 1:1 (0:0)
Start Brzóza Stadnicka – Leśna Wólka Podleśna 1:1 (0:1)

W kolejnym meczu Sokół na własnym boisku zmierzy się z Sitowianką Budy Łańcuckie (sobota 23 kwietnia o 15:00). Jesienią lepszy był Sokół, który okazale wygrał w Budach Łańcuckich aż 14:1.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com