Rywalem seniorów Resovia II

Rezerwy Resovii będą najbliższym rywalem naszej drużyny seniorów. W wyjazdowym meczu, który rozpocznie się jeszcze dzisiaj o 17:00 zagramy o podbudowanie morale i kontynuację dobrej passy w meczach wyjazdowych z drugą drużyną III-ligowej Resovii. Zbiórka zawodników o 15:20 na stadionie Sokoła.

Siła rywala jest w znacznej mierze uzależniona od ilości zawodników pierwszej drużyny w kadrze “dwójki”, dlatego wszelkie ligowe statystyki mogą być dość niemiarodajne. W dotychczasowych pięciu meczach Resoviacy wygrali mecz wyjazdowy z LKS Trzebownisko (2:1), trzy remisowali – z Bratkiem (3:3), Dąbrówkami (0:0) i KS Przybyszówka (1:1). Jedynym pogromcą rzeszowskiego zespołu okazała się póki co tylko Grodziszczanka (6:1), jednak w rozegranym awansem środowym meczu rezerwy nie wystąpiły w najmocniejszym składzie. Tak więc zapowiada się ciężki mecz i warto przypomnieć tutaj mecz z rundy wiosennej ubiegłego sezonu, w którym co prawda Sokół pokonał Resovię II 4:3 (na bocznym boisku przy Wyspiańskiego), ale musiał odrabiać dwubramkową stratę z początku meczu, bo trzeba przyznać, gospodarze mieli wtedy wspaniały start, ale nie dotrwali do końca. Sezon wcześniej w Rzeszowie było 6:1 dla Sokoła. W domowych meczach Sokoła z Resovią II ostatnio padł bezbramkowy remis, a w sezonie 2013/2014 górą byli Sokołowianie, którzy (jeszcze za kadencji Piotra Piechniaka) ograli “dwójkę” 3:0.

Warte uwagi jest to, że w składzie Sokoła znajduje się sporo zawodników grających w przeszłości w barwach Resovii i jej wychowanków. W drugiej ekipie Resovii występował Michał Bal, a także Sławomir i Patryk Świst, Tomasz Głowacki, Piotr Codello i Marcin Smężeń. Może być więc bardzo ciekawie, także z racji tego, że bardzo możliwy jest dzisiejszy występ naszego byłego zawodnika, a prywatnie brata Sławomira i Patryka Śwista – Łukasz.

Resovia II Rzeszów – TG  Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 17:00, w Rzeszowie)

Zbiórka zawodników: 15:20 na stadionie Sokoła.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź