Sebastian Walicki* ponownie zagra w TGS!

Ktoś kto interesuje się sokołowską piłką może się mocno zdziwić, ale spieszymy z wyjaśnieniem. Nie, popularny “Wałdoch”, choć wierzymy, że jest ciągle w życiowej formie i w dalszym ciągu związany jest mocno z Sokołem.. nie odwiesi korków i nie wybiegnie znowu jako zawodnik. Wybiegnie natomiast Sebastian Walicki, 27-letni środkowy obrońca, który ostatnią rundę spędził w Sokole Kolbuszowa Dolna.

Piłkarskie bio i szybki debiut w seniorach

Pochodzący ze Stalowej Woli Sebastian Walicki przygodę z futbolem zaczął w seniorach LZS Wola Rzeczycka, gdzie szybko wskoczył do seniorskiej kadry, debiutując w lidze w wieku 16. lat. Potem nastąpił pierwszy transfer, do Czarnych Lipa, jednak wkrótce potem dała o sobie znać kontuzja, która na parę lat uniemożliwiła Sebastianowi dalszą grę. Kolejnym krokiem były przenosiny do piątoligowego już Słowianina Grębów. Na marginesie, z ekipą z Grębowa mieliśmy kiedyś okazję sparować podczas jednej z zimowych przerw.

Po grze w barwach Słowianina Sebastian zdecydował się przenieść bliżej nas, a jego nowym klubem zostało KS Zaczernie. Ostatnim ruchem była przeprowadzka na ostatnie pół roku do Sokoła Kolbuszowa Dolna, gdzie Sebastian występował głównie w Klasie Okręgowej w drugiej drużynie teamu znad Nilu, ale też z epizodami w czwartej lidze podkarpackiej.

Nie mamy nic przeciwko temu, by z Sebastianem w składzie TGS stworzył w tym sezonie najlepszą linię defensywną w lidze!

Witamy w TGS!

Sebastian Walicki

Rocznik: 1994

Pozycja na boisku: środek obrony

Klub macierzysty: LZS Wola Rzeczycka

Dotychczasowa kariera: LZS Wola Rzeczycka, Czarni Lipa, Słowianin Grębów, KS Zaczernie, Sokół Kolbuszowa Dolna

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com