Seniorzy już trenują. Znamy sparingpartnerów Sokoła

Gracze Sokoła rozegrają podczas zimowej przerwy siedem gier kontrolnych. Naszymi przeciwnikami będą w tym czasie drużyny, które dobrze znamy – zarówno z rozgrywek ligowych, jak i z poprzednich okresów przygotowawczych, a będą to kolejno: Staroniwa Rzeszów, Korona Rzeszów, Grodziszczanka Grodzisko Dolne, Unia Nowa Sarzyna, Górnovia Górno, Pogoń Leżajsk i Raniżovia Raniżów. Pierwszy sparing odbędzie się jeszcze w tym miesiącu – 28 stycznia. Więcej szczegółów w rozwinięciu wpisu.

TGS powrócił do zajęć treningowych jeszcze na początku tego tygodnia (9 stycznia), a pierwszy sparing rozegra z czwartą po jesieni drużyną rzeszowskiej Klasy B1 – Staroniwą Rzeszów. I będzie to jedyna drużyna tego szczebla rozgrywkowego, z którą spotkamy się zimą. Jest to jednocześnie etatowy rywal, bo z drużyną z Rzeszowa w ostatnich kilku latach mierzyliśmy się trzykrotnie.

Kolejnym przeciwnikiem Sokoła będzie drużyna Korony Rzeszów, z którą również sparowaliśmy, a dzięki wywalczonemu w poprzednim sezonie awansowi, piłkarze z Załęża rywalizują z nami w jednej lidze. Z podopiecznymi trenera Zdzisława Napieracza spotkamy się 4 lutego.

11 lutego zagramy z kolei z reprezentującą łańcucką Klasę A Grodziszczanką Grodzisko Dolne. Prowadzony przez Mateusza Walkowicza zespół jest faworytem do powrotu do Klasy Okręgowej i świetnie spisuje się w swojej grupie, ustępując minimalnie Błękitowi Żołynia, ale posiadając znaczną przewagę nad kolejnymi zespołami.

Tydzień później, 18 lutego zagramy z kolejnym stałym “punktem” naszych przygotowań. W tym terminie rozegramy sparing ze znajdującą się na ostatnim miejscu podium w stalowowolskiej 5. lidze Unią Nowa Sarzyna, z którą także mieliśmy już okazję sprawdzać swoją formę przed ligą.

Kolejnego rywala sokołowian specjalnie przedstawiać nikomu nie trzeba. Beniaminek w Klasie Okręgowej (grupy stalowowolskiej) – Górnovia, co prawda nie jest notowany aż tak wysoko, jak Unia, ale zespół dowodzony przez Tomasza Korzennego (w przeszłości przez wiele lat reprezentującego Sokołowiankę i Sokół) nie jest słabą drużyną, co potwierdził m.in. ubiegłoroczny mecz podczas Pucharu Burmistrza.  Z zespołem z Górna zagramy 25 lutego.

Już w marcu, sokołowianie będą sparować z innym przedstawicielem stalowowolskiej 5. ligi – Pogonią Leżajsk, która na półmetku rozgrywek lokuje się w pobliżu środka tabeli, na 10 miejscu. Podobnie jak Unia, Pogoń ma za sobą bogatą historię, dlatego nawet sparing powinien przypomnieć naszym kibicom o wspólnych pojedynkach w IV lidze. Mecz z Pogonią został zaplanowany na 4 marca.

Na sam koniec, tuż przed wznowieniem rozgrywek ligowych przeciwnikiem Sokoła będzie grająca w mieleckiej Klasie A Raniżovia, która po jesieni lideruje swoim rozgrywkom. Z raniżowianami także wielokrotnie mierzyliśmy się w sparingach i prawdopodobnie będzie to ostatni sprawdzian naszych seniorów przed ligą. O ile oczywiście na wszystko pozwoli pogoda, bo planowo pierwszy mecz ligowy w tym roku rozegrany zostanie w połowie marca (18 lub 19) w Jaworniku Polskim z miejscową Iskrą.

Podsumowanie:
28 styczeń  (sobota) – Staroniwa Rzeszów – Klasa B1 Rzeszów (4.)
4 luty (sobota) – Korona Rzeszów – Klasa O Rzeszów (10.)
11 luty (sobota) – Grodziszczanka – Klasa A2 Rzeszów (2.)
18 luty (sobota) – Unia Nowa Sarzyna – Klasa O Stalowa Wola (3.)
25 luty (sobota) – Górnovia Górno – Klasa O Stalowa Wola (11.)
4 marca (sobota) – Pogoń Leżajsk – Klasa O Stalowa Wola (10.)
11 marca (sobota) – Raniżovia Raniżów – Klasa A3 Mielec (1.)
18/19 marca (sob./niedz.) – Iskra Jawornik Polski (inauguracja rundy wiosennej)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com