Seniorzy o punkty z Sawą

O 16:00 na sokołowskim stadionie na murawę wyjdą seniorzy Sokoła, którzy podejmą Sawę Sonina. Drużyna spod Łańcuta w tamtym roku co prawda do samego końca biła się o utrzymanie, ale wygląda na to, że w tym sezonie cele postawione  przed drużyną dowodzoną przez Macieja Grada będą o wiele bardziej ambitne. Z kolei dla Sokołów mecz z Sawą będzie okazją do kontynuowania serii meczów bez porażki na własnym stadionie (ostatni raz ulegliśmy w Sokołowie KS-owi Dąbrówki 18 października ub. roku). Celem będą jednak trzy punkty, o które nie będzie rzecz jasna łatwo. Zapraszamy na trybuny!

Ciekawostką w związku z meczem z Sawą może być fakt, że od tej rundy barw klubu z Soniny broni były gracz Sokoła – pomocnik Marcin Smężeń. Tak więc nie zabraknie dodatkowych akcentów w potyczce obu drużyn. W pamięci wielu kibiców utkwił z pewnością poprzedni mecz obu zespołów w Sokołowie, a pełne dramaturgii zwycięskie na boisku dla Sokoła starcie zostało ostatecznie zweryfikowane jako walkower na korzyść Sawy. W meczu rewanżowym, pomimo dobrej gry padł z kolei bramkowy remis 1:1.

Sawa jak do tej pory rozegrała tylko jedno ligowe spotkanie (w poprzedniej kolejce pauzowała) i z trzema punktami, po zwycięstwie 2:4 w Dynowie plasuje się na 7 miejscu w tabeli.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w drużynie rywala, to oprócz Marcina Smężenia do ekipy Macieja Grada dołączyli Grzegorz Słonina (Wisłok Czarna), Michał Cieszyński (Arka Albigowa) oraz trójka juniorów: Damian Kochman, Oskar Kwolek i Szymon Pasternak. Wśród ubytków znajdują się Michał Pelc (wyjazd za granicę), Dominik Cichy (MKS Kańczuga), Grzegorz Lekki (koniec  kariery), Grzegorz  Woźniak (Czarni Czudec), Sebastian Dobosz, Rafał Olcha (Wisłok Czarna) i Jakub Florek (kontuzja).

Źródła: własne / sawasonina.futbolowo.pl

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów MałopolskiSawa Sonina

(dzisiaj, 16:00, w Sokołowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com