Seniorzy powalczą ze Stalą II!

Najbliższym (jutrzejszym) rywalem seniorów Sokoła będzie druga drużyna Stali Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 15:00. Zbiórka przed wyjazdem o godzinie 13:00 na naszym stadionie. Wiele wskazuje na to, że warto zdobyć jutro punkty – tabela po raz kolejny spłaszcza się, a dzisiaj rozegrane zostały już trzy spotkania,które jeszcze mocniej niwelują różnice pomiędzy najlepszymi, a najniżej notowanymi w tabeli.

O Stali II Rzeszów można powiedzieć tyle, że rozpoczęła sezon źle, a nawet bardzo źle. Dopiero ostatnie kolejki poprawiły zdobycz punktową rzeszowskiej drużyny, której pierwszy zespół gra w III lidze lubelsko-podkarpackiej, i to właśnie od dokaptowanych z “jedynki” zawodników w głównej mierze zależy siła ognia Stali II. Ponadto w ramach wypożyczenia w drużynie Stali znajduje się nasz wychowanek Hubert Kuca.

Dotychczas w lidze Stal II zgromadziła 9 punktów, z czego najważniejsze chyba trofeum to komplet punktów zdobyty na boisku największego rywala – Resovii II (wygrana 1:0) w ramach rzeszowskich małych derbów (rezerw). Ponadto Stal II pokonała wyjazdowo Grodziszczankę 4:2, zremisowała z zespołem Jawora w Krzemienicy (1:1), Jednością Niechobrz (1:1) i Startem Brzóza Stadnicka (również 1:1). Do tego porażki z Orłem Wólka Niedźwiedzka (u siebie 0:3), Astrą Medynia Głogowska (2:3 na wyjeździe), Zabajką (2:4; wyjazd) i Bratkiem Bratkowice (1:2; wyjazd) dają rzeszowianom przedostatnie miejsce w tabeli, jednak nie musi to oznaczać, że jutro Sokół zmierzy się ze słabą drużyną. Miejmy nadzieję, że w jutrzejszym meczu jest możliwe zdobycie kompletu punktów (podobnie jak w ubiegłym sezonie). Będzie to jednak wymagało dużego zaangażowania ze strony naszego zespołu, głównie z uwagi na to, że zespół “Stalowców” może uzupełnić kilku zawodników, którzy nie pojadą na niedzielny mecz do Żółkiewki w ramach rozgrywek III-ligowych.

Stal II Rzeszów – TG Sokół (jutro, 15:00)

Z dotychczas zakończonych spotkań ligowych doszło do kilku dużych niespodzianek. Dąbrówki przemogły się i zwyciężyły w derbach gminy Czarna Jawor – 4:2. W innym meczu zwyciężyła Grodziszczanka, która pokonała LKS Trzebownisko 3:2. Trzy punkty zainkasowała także Astra z Medyni Głogowskiej, która wygrała z KS Stobierna minimalnie, bo 1:0.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com