Show Mateusza Walkowicza

Porażką 2:6 (2:4) zakończył się wczorajszy mecz kontrolny z drużyną Wisłoka Czarna. Główną postacią był w tym spotkaniu Mateusz Walkowicz, który bezlitośnie wykorzystał wszystkie swoje sytuacje z pierwszej połowy (100% skuteczności) i aż czterokrotnie pokonywał naszego bramkarza oraz miał aktywny udział przy pozostałych golach swojego zespołu. Dla Sokoła dwukrotnie trafiał Mateusz Rak.

Mecz rozpoczął się od  szybkiego trafienia Sokoła, który wyszedł na prowadzenie po strzale Mateusza Raka. Niedługo potem wyrównał Mateusz Walkowicz. Mimo tego, że w tym czasie Sokół oddał kilka groźnych strzałów na bramkę rywala, to kolejny z kontrataków zespołu gości, kolejne uderzenie Walkowicza i było już 1:2. Ten miał dzisiaj dzień konia, bo trzeci i czwarty strzał tego grającego trenera Wisłoka także wylądował w siatce Sokoła (najpierw uderzenie z pierwszej piłki lewą nogą, potem sytuacja sam na sam z Kwietniem). Bramkowy dystans do rywala zniwelował tuż przed końcem pierwszej połowy Rak, którego strzał minął bramkarza z Czarnej.

Po zmianie stron na boisku przebywali głównie nasi najmłodsi zawodnicy, ale pomimo tego gra wyrównała się. Niestety niedługo przed końcem kolejne dwie bramki (po asystach Walkowicza) strzelili goście, a wcześniej z dobrej strony pokazał się bramkarz naszej drużyny. Mecz zakończył się dość wysoką porażką, ale miejmy nadzieję, że zespół szybko wyciągnie wnioski. W sobotę Sokół wyjedzie do Nowej Sarzyny, by po raz kolejny już zmierzyć się z Unią Nowa Sarzyna. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 11:00.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Wisłok Czarna 2:6 (2:4)

Bramki: M.Rak (7′, 42′) – M.Walkowicz (11′, 24′, 36′, 39′), M.Pasierb (87′, 90′)

Kadra (TG Sokół): G.Kwiecień, Zawodnik testowany, S.Świst, Zawodnik testowany, Ł.Nizioł, M.Wilk, P.Codello, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, M.Rak, M.Bal, K.Nowak, S.Rodzeń, K.Sidor, M.Rząsa, B.Mika, T.Brzychczy, J.Rzeszutek, K.Berkowicz

Galeria meczowa (wkrótce)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com