Sokół 2009 piąty w województwie

Młodzi piłkarze naszej Akademii rozegrali wojewódzki finał turnieju o Puchar Prezesa PZPN, w którym oprócz sokołowskiej Akademii zagrała siódemka drużyn U-12 z naszego regionu. Sokół zajął trzecie miejsce w swojej grupie, pokazując się z dobrej strony. Zwyciężyli dwunastolatkowie z Beniaminka Krosno.

To było ciekawe doświadczenie dla podopiecznych trenera Piotra Darochy, bo Sokół 2009 zameldował się wśród takich drużyn jak Beniaminek Krosno, DAP Dębica, APPN Mielec, Stal Rzeszów, Karpaty Krosno, Orzełki Brzozów i Grunwald Budziwój. Po losowaniu trafiliśmy do jednej grupy z Beniaminkiem, DAP-em i Grunwaldem. Zdecydowanym faworytem grupy była ekipa z Krosna, której szkółka należy do grona najlepszych nie tylko w województwie, ale i całej Polsce.

I od razu TGS trafił na Krośnian, którzy od samego początku dyktowali tempo gry. Gdy minęła trema u Sokołów, gra wyglądała już dużo lepiej, ale wynik zdecydowanie na korzyść Beniaminka – 0:6. W tej samej kolejce DAP równie wysoko ograł Grunwald – 8:0.

W drugim starciu rywalem był DAP, z którym stoczyliśmy już bardziej wyrównany mecz. Do samego końca była jeszcze szansa na wyrównanie, ale grupa z Dębicy dowiozła wygraną, stawiając kropkę nad “i” w ostatnich sekundach, podwyższając prowadzenie na 2:0.

W ostatnim meczu Sokół zagrał z Grunwaldem. Po dobrym meczu w końcu pewna wygrana Sokołowian, którzy wygrali 3:0 i zakończyli zmagania na 3. miejscu w grupie.

Obaj nasi grupowi rywale zagrali ze sobą w wielkim finale, w którym lepsi okazali się po raz drugi gracze Beniaminka.

1.Beniaminek Krosno319:09
2.DAP Dębica310:36
3.AF TG Sokół33:83
4.Grunwald Budziwój30:210

1 kolejka:
Grunwald Budziwój – DAP Dębica 0:8
Beniaminek Krosno – TG SOKÓŁ 6:0

2 kolejka:Beniaminek Krosno – Grunwald Budziwój 10:0
DAP Dębica – TG SOKÓŁ 2:0

3 kolejka:
Grunwald Budziwój – TG SOKÓŁ 0:3
DAP Dębica – Beniaminek Krosno 0:3

fot. Paweł Dziedzic

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com