Sokół budzi się z zimowego snu!

Pięć albo sześć meczów kontrolnych. Tyle najprawdopodobniej pogramy podczas zimowych przygotowań do rundy rewanżowej Klasy Okręgowej. Na naszej liście nie brakuje “starych znajomych”. Jest też jedna nowość, a jest nią potyczka przeciwko szóstej ekipie jarosławskiej grupie Klasy O – Płomieniowi Morawsko, która posłuży nam jako prolog do sparingowego maratonu. Oprócz tego rywalami TGS będą ekipy czwartoligowego Sokoła Kamień oraz piątoligowców z rzeszowskiej Przybyszówki, Sędziszowa Małopolskiego, Łowiska i Nowej Sarzyny.

Terminy poniżej mogą nie być ostateczne, mogą ulec zmianie.

Zimowy harmonogram TGS (2022)

Wznowienie treningów (17 stycznia)
vs Płomień Morawsko (5/6 luty)
vs KS Przybyszówka (12/13 luty)
vs Lechia Sędziszów Małopolski (19/20 luty)
vs ŁKS Łowisko (26/27 luty)
vs Sokół Kamień (2 marca)
vs Unia Nowa Sarzyna (12/13 marca, w przypadku opóźnień startu ligi)
vs Safironutrition Wola Dalsza (12/13 marca, 18. kolejka Klasy O)

Sokół Kamień (9. miejsce, 4. liga podkarpacka)

Gdyby przyjrzeć się dokładniej to grono przeciwników będzie wyjątkowo mocne. Najwyżej notowany Sokół Kamień, beniaminek 4. ligi po bardzo dobrej jesieni zakończył rundę na 9. lokacie i można przyznać, że nasi imiennicy z Kamienia byli jedną z niespodzianek szczebla wojewódzkiego. Z drużyną trenera Marka Kusiaka badaliśmy siły latem. Wtedy lepsza okazała się ekipa beniaminka, a Kamień zwyciężył 3:1. Mocny wkład w udane występy w 4. lidze mają gracze ze stalowowolskim rodowodem – byli gracze “Stalówki” – dwaj pomocnicy Michał Mistrzyk i Bartosz Horajecki, a w barwach Sokoła grał jesienią też znany nam dobrze Krzysztof Weres. Dementujemy informację, że rutynowany gracz był jesienią trenerem TGS ;). W każdym razie, doświadczony zawodnik postanowił kontynuować karierę w podprzeworskiej Gorliczynie (jako grający trener A-klasowej Gorliczanki).

Lechia Sędziszów Małopolski (1. miejsce, Klasa Okręgowa Dębica)

Lider w swojej grupie jeszcze rok temu także występował na szczeblu wojewódzkim. Lechia co prawda nie zagrzała miejsca na stałe, ale w ekspresowym tempie chce powrócić szczebel wyżej. Opiekunem Mistrza Jesieni w dębickiej grupie jest Dariusz Frankiewicz, wychowanek Lechii, a w przeszłości ten 35-letni piłkarz grał dla takich marek jak Korona Kielce, Siarka czy Resovia. Ma też za sobą epizod w greckim trzecioligowcu – Doxa Kranoula. Z ekipami Lechii (a wcześniej Błysku, Unii i Sparty) mierzyliśmy się w lidze wielokrotnie – ostatnio w sezonie 2003/2004, natomiast w sparingu – zimą 2013 roku – wtedy górą był TGS (3:2).

Co ciekawe, jednym z kontrkandydatów Sędziszowian w walce o awans jest.. Smoczanka Mielec. Ekipa dobrze nam znana, z którą już sparowaliśmy. Jesteśmy ciekawi jak zakończy się ta rywalizacja.

Unia Nowa Sarzyna (4. miejsce, Klasa Okręgowa Stalowa Wola)

Kolejny spośród “historycznych” rywali Sokołów. Z Unią także wiele razy spotykaliśmy się na boisku, także w sparingach. Trenerem ekipy z Piłsudskiego jest Tomasz Głąb, wcześniej związany z 4-ligowym Izolatorem i A-klasową Iskrą Zgłobień. W barwach Unii miał okazję grać jeszcze niedawno Piotr Gnatek, a w kadrze “Chemików” możemy doszukać m.in. Eryka Sarzyńskiego (ex-Głogovia i Korona Rzeszów) czy Krzysztofa Bigasa (ex-Sokół Sieniawa i Pogoń Leżajsk). Czy dojdzie do sparingu TGS z Unią? Wszystko zależy od aury i czy liga wystartuje zgodnie z planem.

Płomień Morawsko (6. miejsce, Klasa Okręgowa Jarosław)

Najbardziej “egzotyczna” dla nas drużyna w całym zestawieniu, bo akurat z Płomieniem jeszcze nie graliśmy. Podobnie jak TGS, Morawsko na stałe zagościło na mapie Klasy Okręgowej w sezonie 2013/2014 i w poprzednim sezonie w położonej tuż pod Jarosławiem miejscowości było naprawdę blisko włączenia się do walki o czwartą ligę. Ostatecznie Płomień musiał uznać wyższość LKS-u Skołoszów i MKS-u Kańczuga, spośród których ci drudzy zawitali do podkarpackiej “elity”. Z racji bliskości do Jarosławia naturalne jest, że część spośród graczy Płomienia miała większe lub mniejsze związki z tamtejszym JKS-em. Mocnym punktem drużyny zdaje się jednak być też 33-letni defensor Paweł Szuflita (ex-Piast Tuczempy i Orzeł Piaski Wielkie (Kraków)).

KS Przybyszówka (11. miejsce, Klasa Okręgowa Rzeszów)

“Przybę” znamy dobrze głównie z racji tego, że team Kamila Kawy rywalizuje z nami w jednych rozgrywkach. Drużyna z Rzeszowa była rewelacją początku rozgrywek i długo utrzymywała się w czubie Okręgówki. Potem przyszła nieco słabsza passa i KS zakończył jesień na 11. lokacie, ale jest to zespół z aspiracjami sięgającymi wyżej. Jesienią zwyciężyliśmy w Przybyszówce 2:5, co było jednym z kluczowych momentów tamtego sezonu.

ŁKS Łowisko (13. miejsce, Klasa Okręgowa Stalowa Wola)

Całkiem niedawno stery w Łowisku przejął po Jerzym Węglarzu Łukasz Prucnal. Z łowiskim klubem sparowaliśmy już kilkukrotnie. Ciekawe CV ma wychowanek Resovii Jakub Delekta. 22-letni obrońca ŁKS-u ma za sobą grę w wyższych ligach, m.in. Błękitnych Ropczyce, Głogovii i Koronie Rzeszów. Do tego warto wspomnieć o Robercie Lei, bardzo doświadczonym graczu z przeszłością w rzeszowskiej Stali, Pogoni Leżajsk i Grodziszczance.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com