Sokół dopina kadrę. Czekamy na inaugurację sezonu

Już tylko kilka dni dzieli nas od pierwszego ligowego meczu w Grodzisku Dolnym. Czas na rozwianie ostatnich transferowych niepewności. Do kadry zespołu na sezon 2014/15 dołączy jeszcze dwóch zawodników: Sławomir Świst (ostatnio KS Przybyszówka) oraz Piotr Codello (ostatnio Wisłok Strzyżów). Z półrocznego wypożyczenia wraca do naszej kadry 29-letni Łukasz Dec (ostatnio Orzeł Wysoka Głogowska). W barwach Sokoła najprawdopodobniej nie zobaczymy niestety Marcina Pietruchy, który w ubiegłym sezonie w bardzo istotny sposób pomógł naszej drużynie w utrzymaniu statusu piątoligowca. Dziękujemy Marcin za wysiłek włożony w grę zespołu i życzymy powodzenia w dalszej piłkarskiej karierze! Więcej w rozwinięciu.

Sławomir Świst to 25-letni zawodnik, wychowanek rzeszowskiej Resovii grający na pozycji obrońcy. Ostatni sezon spędził jednak w rywalizującym z Sokołem zespole KS Przybyszówka. Prywatnie jest on bratem Łukasza Śwista, który po wiośnie spędzonej w Sokołowie postanowił spróbować swoich sił w IV-ligowej Sawie Sonina. Z kolei Piotr Codello, 24-letni pomocnik ostatni sezon spędził w IV-ligowym Wisłoku Strzyżów. Podobnie jak Sławomir Świst jest on wychowankiem Resovii. Obaj zawodnicy grywali w dotychczasowych meczach sparingowych Sokoła, w których pokazali się z bardzo dobrej strony. Życzymy naszym nowym nabytkom powodzenia i szybkiego zadomowienia sie w Sokołowie!

To nie koniec, bo na dzień dzisiejszy do kadry dołączyli także młodzi zawodnicy, którzy już wcześniej reprezentowali Sokół w rozgrywkach, ale juniorskich. Pierwsza “świeża” twarz to Bartłomiej Bandura, niespełna 17-letni napastnik, wychowanek naszego klubu, który zadebiutuje w seniorskich rozgrywkach. Dobre występy w Pucharze Burmistrza i w meczach sparingowych dają nadzieję, że będziemy mieli z tego zawodnika sporo pożytku.

Na dzień dzisiejszy w naszej kadrze znajduje się jeszcze kilku innych młodych zawodników. Wśród nich Grzegorz Matuła (18-letni obrońca), który debiutował już w seniorskich rozgrywkach Sokoła, ale wiele wskazuje na to, że to dopiero nadchodzący sezon będzie prawdziwą okazją do pokazania się w lidze seniorskiej. Kolejnym jest Krzysztof Słonina (19-letni obrońca/pomocnik), który zadebiutował w barwach Sokoła w towarzyskim meczu z Bratkiem Bratkowice (3:3), w którym pokazał się z dobrej strony grając na lewej obronie. Zarówno Grzegorz Matuła jak Krzysztof Słonina spędzili poprzednią rundę na wypożyczeniu w juniorach starszych Sokoła Kamień.

Oprócz nich do rozgrywek zgłoszeni zostali 17-letni Mateusz Gałgan i Hubert Wilczak, którzy również nie mieli jeszcze okazji gry w seniorskiej drużynie TGS.

Po półrocznym wypożyczeniu wrócił do kadry zespołu Łukasz Dec (ostatnio Orzeł Wysoka Głogowska). Treningi wznowili Bogusław Babiarz i Krystian Dec (bramkarze).

Czasowo nie będziemy mogli skorzystać z gry Dominika Pietrońskiego i Dominika Węglowskiego, którzy przebywają w tej chwili za granicą.  Na półroczne wypożyczenie do Stali Rzeszów trafił także Hubert Kuca, którego jesienią nie zobaczymy w naszych barwach.

Jaki wynik osiągnie Sokół w tym roku? Tego jeszcze nie wiemy. Zapraszamy do głosowania na ten temat w sondzie, którą można znaleźć na naszej stronie.

Kadra na dzień dzisiejszy wygląda w następujący sposób:

Bramkarze:

Bogusław Babiarz (1990), Krystian Dec (1994), Grzegorz Kwiecień (1989)

Obrońcy:

Marcin Darocha (1980), Łukasz Dec (1984), Mateusz Gałgan (1997), Michał Gorący (1984 – kontuzjowany), Grzegorz Matuła (1996), Dominik Pietroński (1995 – nieob.), Adam Piękoś (1984), Michał Szczygieł (1989), Krzysztof Słonina (1996), Sławomir Świst (1989), Hubert Wilczak (1997)

Pomocnicy: Tomasz Brzychczy (1978), Piotr Codello (1990), Mateusz Gorzenik (1990), Piotr Darocha (1986), Krystian Kołodziej (1996), Łukasz Nizioł (1990), Dominik Węglowski (1995 – nieob.)

Napastnicy: Michał Bal (1990), Bartłomiej Bandura (1998), Bartosz Mika (1997), Karol Nowak (1987)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi
 1. JanOsik

  Mam Dwa pytania:
  1. Do jakich klubów byli wypożyczeni gracze, którzy wrócili do drużyny?
  2. Co się stało z Krzysztofem Kozakiem, jeszcze nie tak dawno liderem drużyny?

  1. RyanTG

   1. Matuła i Słonina (Sokół Kamień), Gałgan i Wilczak (Herkules Trzebuska), Dec (Orzeł Wysoka Głogowska)
   2. kontuzja, a w tej chwili zawieszenie kariery