Sokół dopina transfery! Szalacha, Pietrucha i Świst w Sokołowie

Start ligi już za parę dni, dlatego w związku z tym rozwiewamy ostatnie transferowe niepewności. Do kadry Sokoła dołączyło kilku bardzo ciekawych zawodników, którzy zdążyli się już pokazać z dobrej strony w ostatnich meczach sparingowych, a są to kolejno: obrońcy 20-letni Łukasz Świst i 25-letni Marcin Pietrucha oraz 24-letni pomocnik Piotr Szalacha. Witamy całą trójkę w naszym zespole, życzymy samych udanych występów. Obecny zespół posiada w sobie duży potencjał, który warto na wiosnę wykorzystać. Więcej szczegółów o nowych zawodnikach i nie tylko w rozwinięciu.

Warto podkreślić, że na dzień dzisiejszy dysponujemy stosunkowo młodym zespołem, jednak wierzymy, że zespół szybko zafunkcjonuje. Posiadamy z pewnością ciekawy zespół, który pierwszy prawdziwy egzamin odbędzie w najbliższą niedzielę.

Co więc wiemy o naszych nowych nabytkach?

Wszyscy trzej zawodnicy to wychowankowie Resovii, którzy zdołali zadebiutować w szeregach pierwszej drużyny z Wyspiańskiego lub byli też w jego kadrze. Tak było również w przypadku Piotra Szalachy, który wystąpił w “jedynce” jeszcze w 2006 roku w meczu Pucharu Polski przeciwko Izolatorowi. Piotrek występował głównie w rezerwach Resovii w IV lidze i po długiej, nieprzerwanej przygodzie z rzeszowskim klubem ostatnią rundę spędził w Hermanie Hermanowa (Klasa A). Jako środkowy pomocnik zadecyduje o naszej grze w środku pola.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem z całej trójki jest kolejny wychowanek Resovii – Marcin Pietrucha, który podobnie jak Piotr Szalacha zadebiutował w “pierwszej” Resovii jeszcze w 2006 roku (przeciwko Włókniarzowi Rakszawa w Pucharze Polski). W czasie swojej piłkarskiej kariery grywał między innymi dla Głogovii, Strumyka Malawa i IV-ligowych rezerw Resovii.

Ostatnim, a jednocześnie tym, który zawitał na nasze treningi najpóźniej jest Łukasz Świst, który jeszcze w ubiegłej rundzie reprezentował Resovię II. Łukasz jest najmłodszy z całego grona wiosennych transferów, ale z pewnością będzie solidnym wzmocnieniem dla naszych “tyłów”. Do tej pory ten młody obrońca nie występował poza klubem z Rzeszowa. Jesienią tego sezonu był przy tym jednym z budowniczych świetnej rundy dla Resovii II, występującej zresztą w naszej klasie rozgrywkowej.

Niestety, na wiosnę szykują się również przerwy i odejścia. W wyniku kontuzji na obecną chwilę nie zobaczymy na murawie Dawida Pieńka i Krystiana Deca. Do Herkulesa Trzebuska odchodzi Łukasz Kościółek. Do Raniżovii natomiast powędruje nasz wieloletni reprezentant – Leszek Ciupak. Łukaszowi oraz Leszkowi dziękujemy za dotychczasową grę w biało-niebieskich barwach. Szczególne podziękowania dla Leszka, który od wielu lat grywał na różnych poziomach w naszym klubie (także jako junior) i również przyczynił się do ubiegłorocznego awansu do Klasy Okręgowej. Dziękujemy! Życzymy udanej wiosny na ligowych boiskach!

Dzisiejszy mecz sparingowy ze Staroniwą zakończył się zwycięstwem Sokoła 4:2 (4:1). Więcej o meczu wkrótce.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
12 odpowiedzi
 1. jamroży

  No i dobra,niech grają jak tylko mają chęci.To nic że są z Resovii.Może coś wniosą do drużyny,w końcu rezerwy Resovii też grają dobry futbol.
  Bo patrząc na skład to ma potencjał.Atak teraz myślę mamy OK.
  Bal,Nowak,Szalacha,Mika. Jesli chodzi o Bala to jakby był z rodu tych Bali co jeden grał w Górnovii to byłoby extra.

  1. Internatuta

   To jest ten Bal 🙂 Również tworzył duet z Darkiem Miką.. a teraz jego syn tworzy z Michałem Balem z przodu 🙂

 2. Janko

  i po co takie głupoty piszecie , przyszli żeby pomóc drużynie , a wy z nich od razu imprezowiczów i meneli robicie.. troche szacunku

 3. Sportowe Media

  Przepraszamy za post niezwiązany z tematem. Przed meczem zasłużonego Sokoła zapraszamy na śledzenie relacji LIVE z meczu Waszych rywali. Sportowe.Media.PL przeprowadzą relację tekstową z meczu KS Przybyszówka Rzeszów vs. Jawor Krzemienica 🙂