Sokół jedzie do Grodziska Dolnego! Liga startuje

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od pierwszego ligowego meczu naszej drużyny w Klasie Okręgowej. Rywalem będzie zespół Grodziszczanki pod wodzą Marcina Szmuca. Początek spotkania już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Grodzisku Dolnym. Zbiórka zawodników o godzinie 15:15. Tymczasem jeszcze dzisiaj treningi juniorów młodszych (16:30) i seniorów (18:00).

Los sprawił, że nasi seniorzy podobnie jak w poprzednim sezonie rozpoczną od wyjazdu do Grodziska Dolnego. Rywal mimo dość przeciętnej rundy rewanżowej sezonu 2013/14 jest na pewno mocny, a to właśnie od minimalnej porażki 4:5 z Grodziszczanką rozpoczęliśmy jesień 2013/14. Na pewno będą to trochę inne mecze; od tego czasu w kadrze Sokoła zaszły dość istotne zmiany, a na wiosnę Sokół zaprezentował się już znacznie lepiej, wygrywając na własnym boisku i rewanżując się Grodziszczance 3:0. Jest więc realna szansa na wywiezienie zdobyczy punktowej (choć z pewnością nie będzie to łatwe). Należy pamiętać, że będziemy rywalizować z zespołem, który w “Okręgówce” gra nieprzerwanie od co najmniej 13 lat.

O transferach naszego najbliższego rywala wiemy dość niewiele. Kadrę grodziszczan ma wzmocnić Piotr Miazga, który został pozyskany z Jawora Krzemienica, a także pomocnik Andrzej Ćwikła (Pogoń Leżajsk). Wiele wskazuje na to, że Grodziszczanka utrzymała kadrę z poprzedniego sezonu. Pytanie tylko, w jakiej formie są nasi rywale. Odpowiedź na to padnie właśnie w sobotę.

To co napawa optymizmem, to dobra gra i wygrane w meczach sparingowych i wysoka frekwencja na treningach, z którą rok wcześniej  bywało różnie. Tym razem nie będzie nam dane skorzystać z tzw. resoviackiego trio (Pietrucha, Szalacha, Świst), ale miejsce tych zawodników zajęli inni, którzy miejmy nadzieję będą spisywać się jesienią równie dobrze, co poprzednicy w rundzie wiosennej.

Jeśli chodzi o historię naszej rywalizacji z zespołem z Grodziska Dolnego,  to w tej chwili lepszy bilans posiada w dalszym ciągu Grodziszczanka, która wygrała 7 spotkań, 5 zremisowała, 4 przegrywając. Bilans bramkowy jest remisowy: 31:31. Sobotni mecz będzie dobrą okazją do tego, by nadrobić meczowe straty do rywala.

Grodziszczanka w przerwie letnie j rozegrała kilka meczów kontrolnych:
Grodziszczanka – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:3
Grodziszczanka – Start Pruchnik 1:4
Grodziszczanka – Azalia Wola Zarczycka 8:1
KS Wiązownica – Grodziszczanka 2:1
Grodziszczanka – Błękit Żołynia 4:4

W pozostałych meczach 1.kolejki ligowej:

Bratek Bratkowice – Stal II Rzeszów (sobota, 17:00)
Dynovia – Jedność Niechobrz (sobota, 18:00)
KP Zabajka – Wisłok Strzyżów (niedziela, 17:00)
Astra Medynia Głog. – KS Dąbrówki (niedziela, 17:00)
Resovia II – Jawor Krzemienica (niedziela, 17:00)
KS Stobierna – Start Brzóza Stad. (niedziela, 17:00)
LKS Trzebownisko – Orzeł Wólka Niedźw. (niedziela, 17:30)

W sobotnich meczach (oprócz naszego) zmierzy się Bratek Bratkowice ze Stalą II Rzeszów. Bratek, jako beniaminek prawdopodobnie obędzie się bez większej rewolucji kadrowej, co nie znaczy, że w spotkaniu ze “Stalowcami” pozostanie bez szans. Jak zaprezentuje się drużyna z Bratkowic w lidze? Jeszcze nie wiadomo. Pierwszy rywal beniaminka jest na pewno mocny. W końcu to Stal II liderowała przez dłuższy czas w ubiegłym sezonie.

Ciekawy pojedynek czeka kibiców w Dynowie. Miejscowa Dynovia, która uzupełniła na jesień kadrę o kilku zawodników podejmie spadkowicza z IV ligi – Jedność. Niechobrzanie zdążyli trochę “przewietrzyć” kadrę, jednak doświadczenie pozostałych w ekipie Jedności piłkarzy wyniesione z boisk czwartoligowych może dawać przypuszczenie, że zmierzą się ze sobą dwie równorzędne drużyny o podobnym potencjale.

Niedzielny mecz Zabajki i Wisłoka Strzyżów to będzie prawdziwa zagadka. Z drużyny Wisłoka odeszło kilku doświadczonych zawodników, a skład uzupełniono głównie juniorami. Z kolei Zabajka to kolejny beniaminek. Starcie obu drużyn może okazać się kluczowe. Niewiele jednak wiemy o nowych nabytkach klubu z Zabajki (do klubu z Zabajki dołączył w formie wypożyczenia Maciej Lewicki z KS Przybyszówka).

Kolejne spotkanie, które pozwoli oszacować siły zespołów rozegrane zostanie w Medyni Głogowskiej, gdzie miejscowa Astra podejmie KS Dąbrówki. Astra utrzymała większość składu, choć nie obyło się bez ubytków (Michał Jaśkiewicz i Waldemar Śledź odeszli do Crasnovii  Krasne). Mimo to Astra będzie w tym spotkaniu faworytem.

Dobre widowisko zapowiada się przy okazji meczu Resovii II z Jaworem. Kadra Jawora uległa przed startem rundy małej “rewolucji” i będzie to pierwszy poważny sprawdzian piłkarzy z Krzemienicy. Można przypuszczać, że Jawor po raz kolejny będzie próbował dotrzeć do IV ligi i może być zaliczany do grona faworytów w tegorocznych rozgrywkach.

Duża niewiadoma to także mecz w Stobiernej pomiędzy miejscowym KS a Startem Brzóza Stadnicka. Do kadry Startu dołączyło kilku doświadczonych zawodników, w tym Marek Brusik z Głogovii. Pamiętamy jednak o tym, że Stobierna może być cały czas groźnym zespołem, który w swojej kadrze posiada m.in. dwóch doskonałych młodzieżowców – Michała Urama i Kamila Jakubowskiego. Ubytkiem po stronie Stobiernej jest Michał Szczygieł, który dołączył latem do kadry Sokoła.

W ostatnim spotkaniu zmierzą się: LKS Trzebownisko i nasz rywal zza miedzy – Orzeł Wólka Niedźwiedzka. Trzebownisko w ubiegłym sezonie było najbardziej chimeryczną drużyną w lidze (potrafiło zarówno wygrać z faworytami na ich boisku, jak dostać niespodziewanie kilkubramkową zaliczkę). Orzeł wzmocnił się zawodnikami Strugu Tyczyn i Pawłem Jurkiem z Włókniarza Rakszawa. W tym przypadku mecz może zakończyć się każdym wynikiem.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
4 odpowiedzi