Sokół jedzie do wicelidera!

Przed seniorami naszej drużyny stoją w najbliższym czasie dwa trudne wyzwania. Jutro sokołowian czeka daleki wyjazd do Błażowej, gdzie o 16:00 zagramy z Błażowianką. Rywale, którzy są beniaminkiem mimo, że nie słyną z efektowności i wysokich zwycięstw, to zdobywają punkty regularnie i są rewelacją jesieni. Podobnie jak lider z Głogowa, z którym zmierzymy się na własnym boisku za tydzień. Jesienią w Sokołowie zwyciężyła Błażowianka (1:0), dlatego jutrzejszy mecz będzie świetną okazją do zrewanżowania się przeciwnikowi i tym samym nadrobienia strat do ligowej czołówki. To  zadanie nie będzie jednak łatwe.

Błażowianka rozpoczęła rundę wiosenną od skromnej wygranej z KS Dąbrówki 1:0, po czym w miniony weekend zremisowała w Grodzisku Dolnym 1:1, chociaż do przerwy podopieczni trenera Tomasza Ostafińskiego prowadzili z Grodziszczanką 1:0. Z kolei w zimie nasi jutrzejsi rywale rozegrali aż 9 spotkań kontrolnych, z czego wygrali 6 – z Rzemieślnikiem Strażów (7:2), Startem Borek Stary (7:1), Gromem Handzlówka (1:0), LKS Wesoła (2:1), Pogórzem Dubiecko (5:0) i Lechią Pantałowice (5:3). LKS z Błażowej przegrał dwa sparingi – z KS Przybyszówka (1:2) i Pogórzem Bachórz (2:3) i jednokrotnie zremisował – z juniorami starszymi Stali Rzeszów (3:3).

Ciekawym faktem dotyczącym Błażowianki może być to, że gracze z Błażowej przegrali w tym sezonie tylko raz – w czwartej kolejce ulegli wtedy na własnym stadionie Wisłokowi Strzyżów 2:4. Od tamtej pory Błażowianka zgromadziła 32 punkty, na co złożyło się 8 zwycięstw i 8 remisów. Jutrzejsi rywale Sokoła nie są drużyną, która strzela wiele bramek (23), a mniejszą zdobyczą mogą pochwalić się jedynie trzy drużyny – Dynovia (20), Dąbrówki i Przybyszówka (po 16). Beniaminek z Pogórza potrafi się jednak świetnie bronić i stracił najmniej goli z całej ligi – 15, co zresztą potwierdził mecz w Sokołowie, w którym goście wykorzystali jedną okazję bramkową i wybronili wynik do końcowego gwizdka. Tym razem to jednak Błażowianka przystąpi do spotkania w roli faworyta, ale mimo wszystko wypada wierzyć, że Sokół stać na niespodziankę w Błażowej.

Niestety nie posiadamy żadnych informacji na temat zimowych transferów Błażowianki.

18 kolejka Klasy Okręgowej (seniorzy):

Błażowianka BłażowaTG Sokół Sokołów Małopolski

(jutro, 16:00, w Błażowej)

Zbiórka zawodników: 13:10. Wyjazd: 13:20

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com