Sokół kontra ex-Sokół

Nadchodzący mecz z KS Stobierna będzie dla naszych kibiców i zawodników szczególny z kilku powodów. Pierwsze co czyni ten mecz ciekawym to sytuacja w tabeli, a po dobrym spotkaniu w Rakszawie nasze apetyty wzrosły i naszym celem będzie podtrzymanie dobrej passy. Ma nam w tym pomóc Piotr Piechniak, który już w pierwszym spotkaniu w naszych barwach pokazał się z bardzo dobrej strony. W zespole ze Stobiernej występują za to zawodnicy, którzy przez lata stanowili o sile naszego zespołu, w tym Tomasz Nowak – nasz wychowanek i były lider zespołu, który występował w naszym klubie przez szereg lat czy Artur Marciniak – zawodnik i trener Sokoła z lat ubiegłych, a obecnie trener KS Stobierna. Ponadto w barwach Stobiernej grał Grzegorz Kwiecień, jednak z powodu pauzy za czerwoną kartkę nie obejrzymy go między słupkami naszej bramki. Sam mecz możemy potraktować jako małe “derby” z uwagi na zaledwie kilka kilometrów, które dzieli Sokołów od Stobiernej. A sam mecz już jutro, w środę – o godzinie 16:00. Zapraszamy!

Dotychczasowy bilans spotkań pomiędzy naszymi drużynami jest remisowy. W czterech spotkaniach rozgrywanych w sezonach 2005/06 i 2006/07 padły dwa remisy: 1:1 i 3:3. Po jednym razie lepszy był TG Sokół (4:1) i Stobierna (3:1), co daje wyrównany bilans bramek 9:8 na korzyść naszego klubu. Sam klub ze Stobiernej powstał w 1948 roku, a jego największym sukcesem jest gra w Klasie Okręgowej. W poprzednim sezonie zespół KS Stobierna (znany wcześniej pod nazwą sponsora – Marabunda) zajął wysokie, szóste miejsce w tabeli. Na tą chwilę jednak Stobierna wyprzedza nasz zespół o trzy punkty, co daje możliwość zrównania się po tym spotkaniu w ligowej tabeli.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
21 odpowiedzi
 1. kibic

  No to pisałem kiedyś żeby Tomek Nowak wrócił do Sokoła a nie gra w jakiejś Stobiernej,chyba że są jakieś animozje z zarządem?Byłby kolejny gracz który wniósłby coś do drużyny.A Marciniak niech tam dalej gra.

   1. zen

    Napisać mógł,niech ktoś z zarządu się wytłumaczy czemu nie zagra? Były jakieś zgrzyty? Aha i Piękosia ściągnąć z Trzebosi na obronę jak taka kicha.

 2. Marian

  Daniło Daj sobie spokój!!!
  Na co gościa ściągacie z górna jak debil nie potrafi go nawet wpuścić na mecz!!!!
  Pruś ledwo biegał a ten go zamiast zmienić to się schował do budy!
  Wypierd…. śmieciu!!!
  PS po co Piechniak poszedł do ataku jak nie ma obrony???? przez to straciliśmy te reszta bramek!!!
  Trzeba się bronić a bramka sama by wpadła!!!
  Zajebista “TAKTYKA” DANIŁY zostawić tył a niech się dzieje co chce!!
  Nie szkodź już nam i sam odejdć!

 3. ziom

  proszę niech ktoś wytłumaczy Karolowi Nowakowi aka. gwiazdor że piłka nożna to gra zespołowa i oprócz niego na boisku są inni zawodnicy…

 4. zenon

  No takiego wyniku się nie spodziewałem,myślałem że drużyna się przełamie to się złamała.I dalej czerwona latarnia.Spadek już widzę.Ale to nic,na Wólce będzie okręgówka w razie czego.

 5. jan

  Najgorsza obrona w lidze oprócz nas czyli Rakszawa i Trzebownisko mają o 9 bramek mniej straconych od nas.To chyba mówi samo za siebie. Nie ma obrony wcale.

 6. kumpel

  nie ma obrony, nie ma druzyny, nie ma perspektywy na cos wiecej niz do tej pory, niestety druzyny nie buduje sie za pomoca nazwisk, za ktorymi ida spore jak w Waszym przypadku koszty.