Środowa kolejka. TGS kontra LKS Jasionka

Po udanym początku sezonu Sokół uda się do Jasionki, gdzie o 17:00 w środowym meczu sprawdzi formę tamtejszego LKS-u. Sam mecz będzie miał dość prestiżowe znaczenie, bo na naszej drodze po punkty stanie Artur Marciniak – były trener i wieloletni zawodnik Sokoła, a obecnie szkoleniowiec beniaminka rzeszowskiej Klasy Okręgowej.

Jak do tej pory, ekipa rywala nie zdążyła się jeszcze na dobre rozgościć na szczeblu piątej ligi, a w związku z niedzielną pauzą, LKS Jasionka rozegrał dwa spotkania, notując remis i porażkę, z czego w pierwszej kolejce LKS-owi udało się wydrzeć punkt na ciężkim terenie w Malawie (0:0), po czym tydzień później w debiucie przy własnej publiczności Jasionka musiała uznać wyższość Dynovii, przegrywając 1:2, ale tracąc decydującą o punktach bramkę w doliczonym czasie gry. Te wyniki i pauza podczas trzeciej kolejki ulokowały póki co zespół z Jasionki na dość odległym 15 miejscu, ale tak naprawdę jeszcze nie wiadomo na co stać beniaminka z gminy Trzebownisko, a w samym zespole znajduje się przynajmniej kilku zawodników, których możemy znać z występów przynajmniej na poziomie Klasy Okręgowej.

Pierwszym z nich jest Marcin Pilecki, który zdążył zadebiutować na poziomie III ligi, grając w KS-ie Zaczernie i Orle Przeworsk. I to właśnie ten zawodnik będzie jednym z filarów naszego środowego rywala. Oprócz niego w barwach LKS-u grają m.in. Bartosz Grzesik (znany z występów w KS Stobierna) oraz Jarosław Kuter (bardzo doświadczony wychowanek rzeszowskiej Stali, który także ma za sobą występy w trzeciej lidze (w Izolatorze Boguchwała).

Sam klub powstał w 1953 roku, a występ w Klasie Okręgowej nie będzie dla Jasionki niczym nowym, choć od ostatniego występu na tym szczeblu dzieli LKS aż 12 lat, kiedy w sezonie 2004/2005 LKS zaliczył jednosezonowy epizod w V lidze. Wcześniej piłkarze z Jasionki występowali w Okręgówce jeszcze jako Igloopol czy Mors, grając w tym czasie także z drużynami z Sokołowa. Dotychczasowy ogólny bilans, na który złożone jest 10 spotkań z lat 1988-2010 wypada lepiej na korzyść sokołowian, którzy wygrywali 4-krotnie, tyle samo razy remisując i ulegając piłkarzom z Jasionki dwa razy, w tym raz walkowerem w sezonie 2004/2005 (na boisku 1:1). Bilans bramkowy wypada lepiej na korzyść Sokoła i na dzień dzisiejszy wynosi w ligowych potyczkach 21:13. Nie licząc jednego sezonu, wszystkie pozostałe mecze toczyły się na szczeblu piątoligowym, a najwyższe zwycięstwo nad zespołem z Jasionki padło w sezonie 1992/1993, gdy w Sokołowie ówczesna Sokołowianka pokonała Mors Jasionka 6:0.

Seniorzy:

LKS Jasionka – TG Sokół Sokołów Małopolski

(jutro, 17:00, w Jasionce)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com