Sokół kontra KS Przybyszówka!

Po zwycięstwie z Wisłokiem Czarna Sokół nieco uspokoił swoją sytuację w tabeli. Dzisiejszy wyjazd do Rzeszowa na mecz z KS Przybyszówka będzie z kolei dobrą okazją do tego, by nadrobić stratę do ligowej czołówki i znaleźć się w górnej połowie tabeli. Rywale zajmują póki co ostatnie, 16 miejsce w rzeszowskiej Klasie O, ale warto powalczyć tak, jak tydzień temu w meczu z Wisłokiem. Bo jak pokazuje liga, nie warto kalkulować. Startujemy dzisiaj o 11:00.

Drużyna prowadzona przez doświadczonego trenera Wiesława Gołdę w tym sezonie jeszcze nie zwyciężała. Odnotowała za to trzy remisy: z Resovią II (1:1), Wisłokiem Czarna (2:2) i KS Dąbrówki (0:0). Oprócz tego Rzeszowianie przegrali 4 ligowe spotkania (i 1 pucharowe – z Olchovią Olchowa), więc startu ligi nie zaliczą do zbytnio udanych, a po siedmiu kolejkach mają 7 strzelonych i 15 straconych bramek.

Z drużyną KS-u Przybyszówka Sokół mierzył się jeszcze w sezonie 2013/2014, kiedy po dużych przetasowaniach na koniec los nie był łaskawy dla naszego rywala – KS zaliczył słabsze występy na koniec rundy wiosennej i pechowo pożegnał się z ligą. W tym czasie, co warto dodać, w drużynie z Przybyszówki występowało dwóch naszych obecnych zawodników – Patryk i Sławomir Świst, a od tego czasu w kadrze przeciwnika nastąpiły znaczne zmiany.

Dwa lata temu górą dwukrotnie był Sokół, choć nie po łatwych meczach (u siebie 2:1, na wyjeździe 2:0), a zespół KS Przybyszówka prowadził wtedy Piotr Górka. Z kolei obecny trener tego zespołu – Wiesław Gołda prowadził Strug Tyczyn, który także opuścił szeregi Klasy Okręgowej. O ile jeszcze do końcowych rozstrzygnięć w lidze pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, to celem Sokoła powinny być dzisiaj trzy punkty. Nie będzie to łatwe, ale nie możemy pozwolić sobie na powiększenie dystansu do ligowej czołówki. Realnie rzecz biorąc, zgarniając dzisiaj pełna pulę, Sokół może przesunąć się na 7 miejsce w lidze i zrównać się punktowo z piątą Sawą. Na pewno punkty straci jedna z dwóch drużyn znajdujących się przed nami, ponieważ w bezpośrednim meczu zagrają ze sobą Bratek Bratkowice i Grodziszczanka.

KS Przybyszówka – TG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 11:00, w Przybyszówce)

Zbiórka zawodników: 9:10

8 kolejka Klasy Okręgowej seniorów:
Strumyk Malawa – Błażowianka Błażowa 0:1
Sawa Sonina – KS Stobierna 4:0
Wisłok Czarna – Wisłok Strzyżów 3:3
LKS Trzebownisko – KS Dąbrówki 4:0
KS Przybyszówka – TG Sokół Sokołów Małopolski (dzisiaj, 11:00)
Głogovia Głogów Małopolski – Astra Medynia Głog. (dzisiaj, 11:00)
Bratek Bratkowice – Grodziszczanka (dzisiaj, 15:00)
Resovia II – Dynovia Dynów (dzisiaj, 17:00)

W czekających na nas dzisiaj spotkaniach oprócz pojedynku Bratka z Grodziszczanką kibice będą mogli obejrzeć mecz kandydata do awansu – Głogovii, która będzie gościć na swoim boisku Astrę i będzie zdecydowanym faworytem spotkania. Zagra także druga drużyna Resovii, a jej rywalem będzie Dynovia, która odbiła się od dna w poprzedniej kolejce i pokonała Sawę Sonina 2:1. Wszystko wskazuje jednak na to, że w lepszej formie są rezerwy rzeszowskiego zespołu.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com