Sokół lepszy w sparingu z Raniżovią. Seniorski debiut Szmyda!

Zasłużonym zwycięstwem 4:1 (2:0) zakończył się dzisiejszy mecz kontrolny, w którym naszymi rywalami byli piłkarze Raniżovii Raniżów. Dla Sokoła strzelali dzisiaj Piotr Darocha (dwukrotnie), Krystian Rembisz i Bartłomiej Bandura, a sam mecz upłynął pod znakiem seniorskiego debiutu Jakuba Szmyda plus występu Krystiana Rembisza przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny. Do startu ligi pozostał nam już tylko tydzień, gdy w sobotę 13 sierpnia o 17:00 zagramy z beniaminkiem – Iskrą Jawornik Polski!

Sam sparing miał raczej spokojny przebieg i od niemal samego początku zarysowała się niewielka, ale jednak przewaga Sokoła, który gościł dzisiaj na swoim stadionie raniżowian. Wynik otworzył w 17 minucie Piotr Darocha, a podwyższył jeszcze w pierwszej połowie Krystian Rembisz, który po otrzymaniu podania z  okolicy 16 metra ładnym strzałem pokonał młodego Adama Nowaka.

Po zmianie stron tempo meczu nie było co prawda w dalszym ciągu forsowane, ale była okazja do obejrzenia większej ilości strzałów. W jednej z sytuacji Piotr Darocha znalazł się w idealnej sytuacji, ale chwila zawahania sprawiła, że ani on, ani wchodzący w pole karne Rembisz nie umieścili piłki w siatce gości. Bramka na 3:0 padła z kolei po rzucie karnym, podyktowanym za wcześniejszy faul na Łukaszu Niziole. Do futbolówki podszedł Piotr Darocha, tym samym trafiając w dniu dzisiejszym po raz drugi do bramki rywala. Chwila nieuwagi sprawiła, że goście zdobyli swoją pierwszą bramkę, a wszystko za sprawą dośrodkowania i strzału głową gracza Raniżovii, po czym Bogusław Babiarz musiał wyciągać po raz pierwszy piłkę z własnej bramki. Na nasze szczęście niedługo później powróciliśmy na trzybramkowe prowadzenie, a wszystko to po rajdzie skrzydłem Mateusza Wilka, który zgrał do Bartłomieja Bandury. Ten ostatni celnie przymierzył i umieścił piłkę tuż przy słupku. Bramek mogło jednak paść więcej, bo w słupek trafiał m.in. Łukasz Nizioł i gracz Raniżovii. Większość strzałów z obu stron była jednak umiejętnie blokowana przez obrońców.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Raniżovia Raniżów 4:1 (2:0)

Bramki: P.Darocha (17′, 58′-k), K.Rembisz (33′), B.Bandura (76′) – Goście (73′)

Skład (TG Sokół): B.Babiarz, Ł.Nizioł, P.Świst, K.Sidor, M.Wilk, B.Mika, B.Bałamut, T.Głowacki, B.Bandura, K.Rembisz, P.Darocha. Na zmiany wchodzili: T.Brzychczy, P.Codello,  J.Szmyd

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com