Sokół odpoczął i zagra o przełamanie!

W ubiegłym tygodniu seniorzy Sokoła pauzowali, co wykorzystały ekipy z Rzeszowa, Soniny i Niechobrza, mijając TGS w tabeli. Dzisiaj jednak będzie okazja do powrotu na podium, a sokołowianie o 15:00 zagrają z KS-em Dąbrówki. który, nie ma co się oszukiwać, w tym sezonie przeżywa kryzys formy. Będzie to więc świetna okazja do tego, by przełamać serię remisów i jednocześnie zrewanżować się za ostatnią domową porażkę Sokołów, której doznaliśmy właśnie z Dąbrówkami 18 października ubiegłego roku. Zapraszamy na trybuny!

Mimo, że w dalszym ciągu TGS pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze, to nie możemy być jednak w pełni zadowoleni ze zdobyczy punktowej, a to za sprawą tego, że w sześciu ostatnich spotkaniach padło aż pięć remisów. W części z tych spotkań brakowało co prawda szczęścia (ostatni mecz z Dynovią czy nieuznana bramka w meczu z Gromem Handzlówka w ostatnich minutach meczu), ale efekt jest taki, że warto się przełamać i dzisiaj skorzystać z nieco słabszej formy rywala, który zwyciężał w lidze dopiero dwukrotnie – ostatnio z czerwoną latarnią ligi – LKS Jasionka (1:0) i wcześniej w meczu z Crasnovią (3:2). Oprócz tego KS wywiózł punkt z Handzlówki, remisując na terenie Gromu 2:2. Na postawę przeciwnika spory wpływ ma jednak remont własnego boiska, które było dla Dąbrówek swego rodzaju talizmanem, a na własnym terenie zawodnicy KS-u bardzo rzadko gubili punkty. Prace remontowe zmusiły graczy przeciwnika do przenosin do pobliskiej Krzemienicy.

Dotychczas wielkim atutem KS Dąbrówki była dobrze zorganizowana gra obronna plus solidny bramkarz, a jak się okazało, do rundy jesiennej Dąbrówki przystąpiły słabsze niż w rundzie rewanżowej ubiegłego sezonu. Sporym osłabieniem było odejście Tomasza Patryna do drużyny beniaminka – Gromu Handzlówka, a który napędzał grę ofensywną KS-u, niejednokrotnie psując humory także naszej drużynie. Oprócz niego, Dąbrówki opuścił Dominik Baran (Wisłok Czarna). Wśród nowych nabytków przeciwnika można wymienić m.in. młodego wychowanka Zorzy Trzeboś – Damiana Szeligę i Krystiana Pałysa (młodzieżowiec, Stal Mielec). W międzyczasie, w trakcie trwania sezonu z funkcji trenera zespołu zrezygnował Marcin Szmuc, który rok wcześniej przyłożył rękę do uratowania KS-u przed spadkiem. Doświadczony gracz pozostał jednak w klubie w roli zawodnika.

Jeśli chodzi o samą ligę, to po 12 ligowych kolejkach wyklarowała się nieco sytuacja większości drużyn. Na faworyta do awansu wyrasta Wisłok Strzyżów, który co prawda jeszcze nie pauzował, ale zbudował sobie cztery punkty przewagi nad kolejnymi w tabeli: Sawą i Resovią II. W walce o podium pozostają dwie kolejne drużyny – Jedność i Sokół. W drugiej grupie można znaleźć drużyny, które nie powinny mieć problemów z utrzymaniem. Zależnie od losu Głogovii (jeśli uda się jej utrzymać na szczeblu IV-ligi), z Klasą Okręgową pożegnają się cztery zespoły. Na dzień dzisiejszy byłyby to: Grom Handzlówka, KS Stobierna, KS Dąbrówki i LKS Jasionka. Szczególnie trudne zadanie czeka ostatnią Jasionkę, która w dalszym ciągu i jako jedyna ekipa nie zdołała w tym sezonie wygrać, lokując się z dwoma punktami na ostatnim miejscu w tabeli. Póki co bezpiecznie mogą się czuć ekipy Astry, Korona i Błażowianki czy Crasnovii, ale każda kolejka może skomplikować sytuację każdej z tych drużyn. Teoretycznie w najgorszym położeniu spośród tych ekip jest Astra, która jako jedyna spośród dolnej części tabeli jeszcze nie pauzowała i będzie mieć do rozegrania jedno spotkanie mniej.

Korzystając z okazji zachęcamy bardzo gorąco do oddawania głosów w akcji Społecznik 2.0, w której bierze udział projekt związany z naszą Akademią Futbolu! Ewentualna wygrana w głosowaniu pozwoli na zakup sprzętu sportowego dla naszych najmłodszych piłkarzy. Tym, którzy oddali głosy dziękujemy. Głosować można raz dziennie (należy być zalogowanym), a przez cały okres trwania konkursu (do 7 llistopada) można głosować w sumie 10-krotnie.

Strona konkursowa

TG Sokół Sokołów MałopolskiKS Dąbrówki

(dzisiaj, 15:00, w Sokołowie)

Zbiórka: 13:45

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com