Sokół pauzuje, ale..

W tym tygodniu nie zobaczymy na ligowych boiskach naszych seniorów, jednak nie znaczy to, że nic się dookoła nie dzieje. Wręcz przeciwnie! Kolejka obfituje w ciekawe mecze, które odbędą się w nieodległych miejscowościach. W rozwinięciu krótki przegląd spotkań na które można się wybrać.

W naszej lidze emocjonująco zapowiadają się derby pomiędzy KS Stobierna i Piastem Nowa Wieś. Spotkanie rozpocznie się w  Nowej Wsi o godzinie 17:00. Obie ekipy walczą o ważne punkty, można spodziewać się ciekawego, pełnego walki widowiska. Do meczu na szczycie dojdzie w Rzeszowie, gdzie liderująca Dynovia powalczy o punkty z wiceliderem – Stalą II. Początek meczu planowany jest na godzinę 19:30.

Warto zwrócić uwagę na niższe klasy rozgrywkowe, ponieważ dojdzie dwukrotnie do derbów naszej gminy. W Klasie A w Wólce Niedźwiedzkiej dojdzie do pojedynku pewnego już awansu do Klasy Okręgowej miejscowego Orła z.. bardzo bliską już degradacji do Klasy B Zorzą Trzeboś. Do końca rozgrywek pozostało tylko pięć kolejek ligowych, jednak bez względu na zajmowane lokaty zapowiada się ciekawy mecz.

Z kolei w Nienadówce Plantator (w kolejnych gminnych derbach) podejmie Herkulesa Trzebuska. Spotkanie Klasy B grupy IV będzie o tyle ciekawe, że dzisiejsi rywale sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Faworytem będą z pewnością gospodarze, choć jak wiemy – derby potrafią rządzić się swoimi własnymi prawami.

Całą naszą ligę będą dodatkowo interesować zmagania Strumyka Malawa, który dzisiaj (o 11:30) stanie do walki z Pogonią Leżajsk. Strumyk ma realne szanse na utrzymanie i powinniśmy trzymać wszyscy kciuki, aby ta drużyna nie opuściła IV ligi (co jak wiemy ciągnie za sobą kolejny zespół z naszej grupy). Przesądzone są już losy Wisłoka Strzyżów. Nie lepiej wiedzie się Jedności Niechobrz i będą to dwie drużyny, które trafią do rzeszowskiej Klasy Okręgowej w nowym sezonie.

Warto obejrzeć (niedziela, 25 maja)

IV liga podkarpacka
Strumyk Malawa – Pogoń Leżajsk (11:30)

Klasa Okręgowa Rzeszów
Piast Nowa Wieś – KS Stobierna (17:00)
Stal II Rzeszów – Dynovia (19:30)

Klasa A Rzeszów
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Zorza Trzeboś (14:00)

Klasa B Rzeszów
Plantator Nienadówka – Herkules Trzebuska (14:00)

Program 28 kolejki Klasy Okręgowej Rzeszów

KS Dąbrówki – Strug Tyczyn 3:0
LKS Trzebownisko – Astra Medynia Głog. 1:0
Jawor Krzemienica – Włókniarz Rakszawa 3:2
Grodziszczanka – Sawa Sonina 3:3

KS Przybyszówka – Głogovia Głogów (11:00)
Iskra Jawornik Polski – Resovia II (17:00)
Piast Nowa Wieś – KS Stobierna (17:00)
Stal II Rzeszów – Dynovia Dynów (19:30)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com