Sokół podejmuje KS Stobierna

Przed nami piąty mecz w ramach rzeszowskiej Klasy Okręgowej, w którym jeszcze dzisiaj, na własnym boisku o 16:00 seniorzy TGS zmierzą się z kolejną drużyną z gminy Trzebownisko – tym razem KS Stobierna. Spotkania z rywalami ze Stobiernej przyzwyczaiły nas już do sporych emocji, a w kadrach obu drużyn w dalszym ciągu nie brakuje wychowanków Sokoła i KS-u, co tradycyjnie dodatkowo wzmocni rywalizację. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny! Cel na dzisiaj jest nie byle jaki, bo będzie nim obrona pozycji lidera V-ligi.

Na samym początku wypada przyznać, że przez długi czas KS ze Stobiernej nie leżał Sokołowi jako rywal, a serię czterech dość bolesnych porażek w sezonach 2013/2014 i 2014/2015 przerwał dopiero ubiegły rok, w którym najpierw udało się pokonać zespół dowodzony przez Krzysztofa Furdaka 6:0, po czym na wyjeździe padł remis 1:1, a trenerem rywala zza miedzy był już Marek Amarowicz, który w dalszym ciągu zasiada na ławce trenerskiej zespołu ze Stobiernej.

Stobierska ‘kolonia” w Sokołowie pomniejszyła się przed startem rundy o Michała Bala, który zdecydował się na grę w Sokole Kamień, dlatego aktualnie w barwach Sokoła występuje dwóch wychowanków Stobiernej – Michał Uram i Mateusz Wilk, którzy są w tej chwili mocnymi punktami naszej drużyny. Z kolei barwy naszego przeciwnika w dalszym ciągu reprezentuje Hubert Kuca.

To co cechuje KS to przede wszystkim dobra obrona i dwójka solidnych bramkarzy. I jest to, nie licząc drobnych wyjątków drużyna zbudowana w głównej mierze na własnych wychowankach, a do tego prawdopodobnie jeden z najmłodszych wiekowo zespołów w lidze, bo oprócz bardziej doświadczonych Fabińskiego, Lepionki, Dziedzica, czy już trochę ogranych, ale wciąż młodych Jagusiaka czy Jakubowskiego, znajdziemy w KS Stobierna szereg młodych graczy. Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to jedną z najbardziej istotnych dla rywala jest przejście do LKS Jasionka Bartosza Grzesika, co może być w konsekwencji sporym osłabieniem, ale nie ma co liczyć na  to, że dzisiejszy mecz będzie dla Sokołów łatwy. Nawet, biorąc pod uwagę to, że w przerwie letniej kadra rywala uległa “przewietrzeniu”.

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów Małopolski – KS Stobierna 

(dzisiaj, 16:00, w Sokołowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com