Sokół sprawdzi beniaminka z Czarnej

Wisłok Czarna będzie kolejnym sparingpartnerem sokołowskiej drużyny. Mecz odbędzie się w środę 29 lipca o 18:30 na stadionie w Sokołowie. Wisłok jest beniaminkiem rzeszowskiej grupy Klasy Okręgowej i wiele wskazuje na to, że będzie trudnym rywalem. Z drużyną z Czarnej Sokół mierzył się w poprzednim roku, gdy (także podczas sparingu) TGS zwyciężył minimalnie na terenie rywala 2:1 (1:1).

Chyba największym atutem piłkarzy Wisłoka będzie trener tej drużyny – Mateusz Walkowicz – dobrze znany wszystkim, którzy śledzą losy rzeszowskiej Okręgówki. Bramkostrzelny doświadczony zawodnik jeszcze w sezonie 2013/2014 (jeszcze w barwach Jawora Krzemienica) sprawiał spore kłopoty bramkarzom rywali. Możliwe, że powrót Walkowicza do Klasy Okręgowej ponownie włączy go w wyścig o koronę króla strzelców (jak podają statystyki ze strony Wisłoka, Walkowicz wiosną trafił 20 goli w 13 meczach Klasy A). Ale Wisłok to nie tylko grający trener, a w kadrze naszego najbliższego przeciwnika można znaleźć innych ciekawych zawodników, jak na przykład Mariana Iwanowskiego, pochodzącego z Ukrainy obrońcy, w przeszłości grającego m.in. dla Wisłoki Dębica czy Strumyka Malawa, a możliwe, że w letnim okienku transferowym klub w klubie z Czarnej pojawią się nowe twarze.

Co może zaciekawić, to fakt, że Wisłok Czarna jeszcze do niedawna regularnie występował w Klasie B i po dwóch ostatnich sezonach spędzonych w Klasie A klub spod Łańcuta wywalczył w dobrym stylu historyczny awans do Klasy Okręgowej. Klub piłkarski w Czarnej ma dość niedługą historię – powstał w 1972 roku.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com