Sokół z awansem!

Zgodnie z planem mecz juniorów z Włókniarzem Rakszawa zakończył się zwycięstwem 4:0 (3:0). Goście mieli utrudnione zadanie, bo na czas przybyli w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, a siły wyrównały się po 30 minucie, gdy na placu gry zjawili się „spóźnialscy” z Rakszawy. Bramki w dzisiejszym pojedynku zdobywali Bartłomiej Bałamut, Bartłomiej Maksym, Kamil Sidor i Jakub Szmyd. Tym samym Sokół zapewnił sobie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Klasy A i zyskał prawo do startu w lidze wyżej.

Mimo, że goście zaczęli w osłabieniu początek meczu był całkiem wyrównany. W 12 minucie znakomitą sytuację wypracował sobie Bartłomiej Maksym, którego strzał trafił w słupek. Chwilę potem groźny strzał oddał m.in. Bartłomiejowie Bałamut i Boguń. Przełamanie przyszło w 23 minucie gdy skrzydłem ruszył Sebastian Rodzeń, który odegrał piłkę do Bałamuta, a ten, na raty, umieścił piłkę w siatce Włókniarzy. Nie minęło trzy minuty, a obrońcom urwał się Konrad Białek, po czym piłka trafiła do Maksyma, a ten dopełnił formalności i skierował piłkę do bramki. W 30 minucie było już 3:0, gdy rajd zwieńczył strzałem z ostrego kąta kapitan drużyny – Kamil Sidor, co pokazuje, że nasi młodzieżowcy biorą przykład z seniorów. Po straconej trzeciej bramce Włókniarz grał już w pełnym składzie i od tej pory mecz znacznie się wyrównał.

Po zmianie stron obie drużyny toczyły wyrównane starcie, choć nie brakowało groźnych strzałów z naszej strony. Poprzeczkę obił m.in. Sebastian Rodzeń. Gra przeciwnika załamała się po dwóch pechowych kontuzjach, które poskutkowały tym, że do końca meczu przewaga Sokoła była już bardzo wyraźna, a dobre sytuacje mieli kolejni nasi piłkarze. Wynik meczu ustalił w 70 minucie Jakub Szmyd, który przelobował bramkarza.

Ciekawostką może być fakt, że po obu stronach zagrali kuzyni – w barwach Sokoła Kamil Sidor, natomiast w drużynie Włókniarza – Dominik i Karol Ożóg.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Włókniarz Rakszawa 4:0 (3:0)

Bramki: S.Rodzeń (23′), B.Maksym (26′), K.Sidor (30′), J.Szmyd (70′)

Skład (TG Sokół): D.Gielarowski, B.Bałamut, K.Berkowicz, K.Białek, B.Boguń, B.Maksym, M.Matuła (63′ D.Konefał), S.Rodzeń, K.Sidor, J.Szmyd, A.Węglarz

Skład (Włókniarz): J.Sobuś, K.Cisek, T.Łanucha (77′ Ł.Stopyra), J.Leja, D.Mielniczek, D.Ożóg (70′ M.Lęcznar), K.Ożóg (62′ G.Sobuś), A.Sroczek (46′ F.Waniowski), J.Wałczyk, K.Waniowski, D.Wiktor (35′ H.Babiarz)