Sokół zrewanżował się Koronie

Po zaciętym i całkiem widowiskowym meczu kontrolnym seniorski Sokół pokonał na bocznym boisku rzeszowskiego Stadionu Miejskiego Koronę 2:1 (1:1). Oba gole dla naszej drużyny zdobył Karol Nowak. Był to już trzeci zimowy sparing naszego zespołu, który przygotowuje się do startu rundy rewanżowej Klasy Okręgowej.

Korona okazała się dzisiaj wymagającym rywalem, a sam mecz tempem przypominał zwykły ligowy mecz. Do meczu Sokół przystępował ze świadomością, że rok temu, o tej samej porze uległ drużynie z Załęża aż 0:4. Tym razem rywalizacja była o wiele bardziej wyrównana, a groźne strzały padały z obu stron.

Pierwszy gol dla Sokoła padł po sytuacji w której po rajdzie Bartosza Miki piłkę otrzymał na skrzydle Michał Uram, który podał do Karola Nowaka, a który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dał Sokołom prowadzenie. Niestety tuż przed zmianą stron pechowe odbicie piłki ręką w polu karnym zanotował nasz obrońca, a Korona skorzystała z ‘prezentu’ i wyrównała stan meczu.

W drugich 45 minutach obie strony odważnie atakowały, ale pewnie spisywali się bramkarze obu ekip. Gol na wagę zwycięstwa przyszedł po asyście Bartłomieja Bandury, który podał do Karola Nowaka, a ten minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Mało brakowało, a wynik podwyższyłby Bandura, ale jego strzał z dystansu ostatecznie ostemplował poprzeczkę bramki ‘Koroniarzy’. Doskonałe sytuacje mieli też rywale, a w jednej z akcji dobrym refleksem popisał się Kwiecień, który wybronił strzał i dobitkę napastnika Rzeszowian.

Pozytywem po dzisiejszym meczu jest fakt, że tym razem Sokół mógł skorzystać z większej ilości zawodników, choć w dalszym ciągu brakowało kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. Warto dodać, że Korona jest jednym z pretendentów do awansu do Klasy Okręgowej i całkiem możliwe, że załęski klub w przyszłym sezonie będzie rywalizować z Sokołem na szczeblu piłkarskiej piątej ligi.

Korona Rzeszów – TG Sokół Sokołów 1:2 (1:1)

Bramki: Korona (45′-k) – K.Nowak (38′, 65′)

Kadra (TG Sokół): G.Kwiecień – D.Pietroński, S.Świst, P.Świst, K.Sidor, M.Rząsa, K.Berkowicz, T.Brzychczy, Kacper Nowak, P.Codello, T.Głowacki, B.Bałamut, B.Mika, M.Uram, B.Bandura, Karol Nowak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com