Pierwszy sprawdzian seniorów

Pierwsze treningi za nami, więc pora na pierwszy mecz kontrolny! Rywalem Sokołów będzie zespół Staroniwy z Rzeszowa, beniaminka rzeszowskiej Klasy A. Zaczynamy o godzinie 16:00 na boisku ze sztuczną murawą na Resovii. Zbiórka zawodników o 14:20 na naszym stadionie.

Z zespołem prowadzonym przez Adama Bukałę spotkaliśmy się już dwukrotnie podczas ubiegłorocznych przygotowań do rundy wiosennej. W tamtym czasie dwukrotnie górą był Sokół (7:2 i 4:2). Piłkarze z Rzeszowa wystąpią na boisku przy Wyspiańskiego w roli gospodarza. To właśnie tam rozgrywają swoje mecze ligowe. Możemy spodziewać się, że nasz najbliższy rywal nabrał trochę piłkarskiej wprawy i w dniu jutrzejszym będzie mocniejszym rywalem niż ostatnio.

Jeśli chodzi o dotychczasowe wyniki Staroniwy Rzeszów z obecnego sezonu, to po 13 kolejkach Rzeszowianie lokują się z 13 punktami na 11 miejscu (3 zwycięstwa, 4 remisy, 6 porażek) z ujemnym bilansem bramkowym (18:27).

Początki klubu ze Staroniwy sięgają 1948 roku, a już w 1949 roku staroniwscy piłkarze rywalizowali ze Związkowcem z Sokołowa. Znamy tylko jeden historyczny rezultat pomiędzy naszymi drużynami, kiedy to w rozgrywkach północnej Klasy C LZS Staroniwa pokonał u siebie Związkowiec 2:1 (1:0). Pozostałe sezony wskazują na to, że do bezpośrednich spotkań już nie dochodziło.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź