Solidna podkarpacka marka rywalem Sokoła

Dzięki dobrej pogodzie jutrzejszy mecz sparingowy Sokoła rozegrany zostanie na naszym stadionie. Nasz rywal będzie z pewnością wymagający, chociaż na powrót Unii do grona trzecioligowców póki co się nie zanosi. Początek sobotniego sparingu o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Polnej 1. Zapraszamy!

Unia to klub, który w podkarpackiej piłce osiągnął sporo, zważając na to, że sama Nowa Sarzyna jest tylko nieznacznie większa od naszego miasta i kto wie, czy nowosarzyński klub dalej nie występowałby na czwartym szczeblu rozgrywek, gdyby nie ostatnie zawirowania i w konsekwencji degradacja do Klasy Okręgowej. Mimo odejścia części zawodników, do zespołu wróciło duże grono własnych wychowanków, którzy w przeszłości z powodzeniem radzili sobie w rzeszowskiej Okręgówce w barwach Orła Wólka Niedźwiedzka, jak chociażby bramkostrzelny Dawid Gnatek. Sam klub powstał w roku 1951 i jego największym sukcesem są występy w III lidze, w której “Chemicy” gościli nie jeden raz.

O sile przeciwnika może świadczyć historia, która z reguły była dla sokołowskich piłkarzy bolesną lekcją futbolu. W jednym ze spotkań w sezonie 1975/76 Sokołowianka uległa Unii rekordowo wysoko, bo aż 1:9. Ze znanych nam spotkań  (własne archiwum i archiwum Unii Nowa Sarzyna) sokołowskie drużyny tylko dwukrotnie pokonały rywali z nieodległego miasta (w III lidze w sezonie 1972/73 – 2:1 oraz w IV lidze w sezonie 1999/00 – 2:0). Ponadto dwukrotnie remisowaliśmy z Unią, jednak statystyki są bardzo bolesne – aż 14 porażek i bilans bramkowy 10:50, licząc konfrontacje w latach 1968-2000.

Aktualnie zespół Unii po rundzie jesiennej zajmuje 8 pozycję w ligowej tabeli stalowowolskiej grupy Klasy Okręgowej.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
3 odpowiedzi