W walentynki z Unią

Najbliższy sparing w którym Sokół zmierzy się z Unią Nowa Sarzyna odbędzie się już jutro o 14:30. Co powinno ucieszyć naszych kibiców, jutrzejszy mecz towarzyski odbędzie się w Sokołowie (na boisku przy Liceum). Zapraszamy! Zbiórka zawodników o 13:30 na naszym stadionie.

Zespołu Unii nie trzeba zbytnio przedstawiać. Klub z Nowej Sarzyny w swojej historii zaliczył staż zarówno na poziomie III, jak i IV-ligowym, rywalizując między innymi także z sokołowskimi drużynami. Aktualnie jednak, po zawirowaniach organizacyjnych Unia wylądowała w Klasie Okręgowej (grupy stalowowolskiej), której po rundzie jesiennej bieżącego sezonu lideruje i jest jednym z faworytów do awansu do IV ligi podkarpackiej.

Podopieczni Grzegorza Sroki w swoich poprzednich sparingach zanotowali dwukrotną porażkę – z czwartoligowym Sokołem Nisko (0:5) i trzecioligową Stalą Rzeszów (0:4), jednak zespół Unii, oparty w głównej mierze na swoich młodych wychowankach można uznać za solidnego rywala, co udowodnił przykładowo rok temu, pokonując nasz zespół 2:0, także w meczu sparingowym.

Dla przypomnienia nieco więcej informacji o naszym sparingpartnerze:

Unia to klub, który w podkarpackiej piłce osiągnął sporo, zważając na to, że sama Nowa Sarzyna jest tylko nieznacznie większa od naszego miasta i kto wie, czy nowosarzyński klub dalej nie występowałby na czwartym szczeblu rozgrywek, gdyby nie ostatnie zawirowania i w konsekwencji degradacja do Klasy Okręgowej. Mimo odejścia części zawodników, do zespołu wróciło duże grono własnych wychowanków, którzy w przeszłości z powodzeniem radzili sobie w rzeszowskiej Okręgówce w barwach Orła Wólka Niedźwiedzka, jak chociażby bramkostrzelny Dawid Gnatek. Sam klub powstał w roku 1951 i jego największym sukcesem są występy w III lidze, w której „Chemicy” gościli nie jeden raz.

O sile przeciwnika może świadczyć historia, która z reguły była dla sokołowskich piłkarzy bolesną lekcją futbolu. W jednym ze spotkań w sezonie 1975/76 Sokołowianka uległa Unii rekordowo wysoko, bo aż 1:9. Ze znanych nam spotkań  (własne archiwum i archiwum Unii Nowa Sarzyna) sokołowskie drużyny tylko dwukrotnie pokonały rywali z nieodległego miasta (w III lidze w sezonie 1972/73 – 2:1 oraz w IV lidze w sezonie 1999/00 – 2:0). Ponadto dwukrotnie remisowaliśmy z Unią, jednak statystyki są bardzo bolesne – aż 14 porażek i bilans bramkowy 10:50, licząc konfrontacje w latach 1968-2000.

www: oficjalna strona Unii Nowa Sarzyna

 

Mecz sparingowy:

TG Sokół – Unia Nowa Sarzyna (jutro, 14:30, boisko LO)

Zbiórka zawodników na stadionie (13:30)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com