Sparingi – Zima 2015

W zimowym okresie przygotowawczym Sokół rozegra najprawdopodobniej siedem spotkań kontrolnych. Rywalami naszych seniorów będą kolejno: Staroniwa Rzeszów (Klasa A1 Rzeszów), KS Dzikowiec (Klasa O Dębica), Wisłok Czarna (Klasa A2 Rzeszów), Unia Nowa Sarzyna (Klasa O Stalowa Wola), Korona Rzeszów (Klasa A1 Rzeszów), Słowianin Grębów (Klasa O Stalowa Wola), Orzeł Wysoka Głogowska (Klasa A1 Rzeszów). Więcej o planowanych terminach meczów sparingowych w rozwinięciu.

To co warto zauważyć, to fakt, że większość z naszych prawdopodobnych zimowych sparingpartnerów bije się o najwyższe cele. Zapowiada się więc ciekawy okres przygotowawczy – miejmy nadzieję, że dzięki temu na wiosnę Sokoły zagrają równie dobrze, co jesienią!

Lp. Przeciwnik Liga Godzina Data Miejsce
1 Staroniwa Rzeszów Klasa A 16:00 24/25.01 Rzeszów*
2 KS Dzikowiec Klasa O 01.02 Rzeszów*
3 Wisłok Czarna Klasa A 07.02 do ustalenia
4 Unia Nowa Sarzyna Klasa O 11:00 14.02 Sokołów Małopolski
5 Korona Rzeszów Klasa A 21.02 do ustalenia
6 Słowianin Grębów Klasa O 28.02 do ustalenia
7 Orzeł Wysoka Głog. Klasa A 07.03 do ustalenia

* – boisko ze sztuczną murawą na Resovii.

 

 SPARINGI 2015


24 lub 25 stycznia: Staroniwa Rzeszów – TG Sokół (boisko ze sztuczną murawą – Resovia)

W pierwszym terminie rywalem TGS będzie drużyna Staroniwy, która powoli wyrasta na etatowego sparingpartnera naszej drużyny. Z zespołem, którym dowodzi Adam Bukała mierzyliśmy się ubiegłej zimy dwukrotnie, wygrywając oba mecze na boisku Resovii ze sztuczną murawą. Drużyna Staroniwy zajmuje aktualnie 11 miejsce w rzeszowskiej Klasie A, w której jako beniaminek z pewnością będzie chciała się utrzymać.

Strona domowa: http://staroniwa-rzeszow.futbolowo.pl/


1 lutego: KS Dzikowiec – TG Sokół (boisko ze sztuczną murawą – Resovia)

Po potyczce z Rzeszowianami, przyjdzie nam rozegrać mecz przeciwko KS Dzikowiec. Zespół z Dzikowca także jest nam znany, a to chociażby z meczu w sezonie przygotowawczym do rundy wiosennej ubiegłego sezonu, rozegranego w Sokołowie i przegranego wtedy przez nasz zespół 3:4. Tym razem areną zmagań obu ekip będzie sztuczne boisko na Resovii. Po I rundzie zespół z Dzikowca plasuje się w środku tabeli – 7 miejscu dębickiej Klasy O.


7 lutego: TG Sokół – Wisłok Czarna (miejsce do ustalenia)

Z zespołem z Czarnej Sokół mierzył się już latem, kiedy pokonaliśmy Wisłok w meczu kontrolnym 2:1. Po rundzie jesiennej zespół Wisłoka Czarna lokuje się na wysokim – 3 miejscu w Klasie A (grupy łańcuckiej) i z zaledwie jednym punktem straty do dwóch czołowych drużyn rozgrywek ma całkiem spore szanse na skuteczną walkę o awans do Klasy Okręgowej.

Strona domowa: http://wislokczarna.futbolowo.pl/


14 lutego: TG Sokół – Unia Nowa Sarzyna (miejsce do ustalenia)

Ciekawy rywal trafi się Sokołowi w Walentynki. Były III-ligowiec rozegra kolejne już spotkanie sparingowe z Sokołowianami. Poprzednio na własnym boisku ulegliśmy występującej obecnie w stalowowolskiej V-lidze drużynie 0:2. Co najciekawsze, Unia jest mistrzem jesieni w swojej grupie i ma duże szanse na to, by od przyszłego sezonu zawitać do IV ligi.

Strona domowa: http://www.unia.nowasarzyna.eu/


21 lutego: TG Sokół – Korona Rzeszów (miejsce do ustalenia)

Wicelider rzeszowskiej Klasy A będzie kolejnym rywalem naszych piłkarzy. Z zespołem Korony Sokół mierzył się w swojej historii wielokrotnie, zarówno na boiskach Klasy Okręgowej i Klasy A.


28 lutego: TG Sokół – Słowianin Grębów (miejsce do ustalenia)

Dla sokołowskich kibiców Słowianin Grębów może być lekko “egzotycznym” przeciwnikiem i prawdopodobne jest to, że drużyny Sokoła i Słowianina nie grywały ze sobą bezpośrednich spotkań. Tymczasem Słowianin to jeden z kandydatów do walki o awans do IV ligi i po rundzie jesiennej lokuje się na wysokim (trzecim) miejscu w stalowowolskiej Klasie O.

Strona domowa: http://slowianin1953.futbolowo.pl/


7 marca: TG Sokół – Orzeł Wysoka Głogowska (miejsce do ustalenia)

Orzeł Wysoka Głogowska po znakomitej rundzie jesiennej lideruje z 9 punktami przewagi nad drugim zespołem w rzeszowskiej Klasie A. Jest więc bardzo prawdopodobne, że w przyszłym sezonie spotkamy się z drużyną z Wysokiej w Klasie Okręgowej. Warto dodać, że barwy Orła reprezentuje były gracz Sokoła – Marcin Pietrucha, a jeszcze w ubiegłym sezonie mecze rozgrywał tam inny zawodnik naszej drużyny – Łukasz Dec.

Strona domowa: http://orzelwysoka.pl/

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com